Середа, 22 березня 2023 07:04

Права жінок: минуле та сучасне

15 березня на годині спілкування для учнів І курсу історичного класу організовано зустріч з представником Ніжинського молодіжного центру для обговорення актуального питання сьогодення – права жінок. Протягом історії роль жінок у суспільстві змінювалась. У Давній Греції жінки не мали жодних прав. Вони займалися домашнім господарством і не брали участі в суспільному житті. Деякі грецькі мислителі вважали, що жінок не варто вчити навіть грамоти, оскільки, знаючи багато, вони перестають коритися чоловікам. Однак у Єгипті жінки вважались повноправними членкинями у суспільному житті: могли займати державні посади, володіти нерухомістю і розлучатися з чоловіками. В сучасному суспільстві жінки іноді досі дискримінуються за правами через свою стать. Учні І курсу історичного класу обговорювали Стамбульську конвенцію (основний міжнародний законодавчий акт проти насильства щодо жінок та сімейного насильства), яка пропагує та захищає право кожного на вільне від насильства життя та забороняє всі види дискримінації жінок, яка виявляється у відмінному ставленні до них без об'єктивного та обґрунтованого виправдання. Рівноправність між жінками та чоловіками як за законом, так і на практиці займає центральне місце в припиненні насильства стосовно жінок. Досягнення рівності передбачається зобов'язанням сторін-учасниць Конвенції:

 внести принцип рівних прав між жінками та чоловіками до своїх конституцій чи законодавства;

 заборонити дискримінацію, зокрема шляхом застосування санкцій;

 скасувати закони та процесуальні норми, що дискримінують жінок.

На завершення години спілкування учні переглянули та обговорили документальний фільм «Чемпіонка», який був презентований представником Ніжинського міського молодіжного центру.

Наталія Мазур, класний керівник І курсу історичного класу

Тематика прав людини є актуальною повсякчас, особливо зараз, у період активної боротьби України за свою незалежність. Важливу роль відіграють права жінок.

Нещодавно на виховну годину до 2 курсу історичного класу завітав представник Ніжинського міського молодіжного центру. Учні активно взяли участь у обговоренні прав жінок.

Гість  показав короткометражний фільм «Готель 22», обговорення якого викликало жваву дискусію. У Кремнієвій Долині (США) вулицями міста курсує автобус. На деякий час учні мали змогу відчути атмосферу, що панувала всередині автобусу, який вночі перетворюється на готель для безхатьків. З настанням сутінок це місце стає  тимчасовим прихистком для  обездолених людей, там вирують пристрасті і оголюються проблеми расизму, там кожен повинен знайти час, щоб зігрітися і виспатись. Але ніч минає, відчиняються двері автобусу, і необхідно виходити в морозний ранок та продовжувати боротися за своє виживання на вулиці.

Милосердя – це найвища форма людського існування. В цьому впевнились ліцеїсти-історики.

Вікторія Диченко, класний керівник 2 курсу історичного класу.

Понеділок, 20 березня 2023 07:54

Бути жінкою

У рамках Тижня інформаційно-просвітницької акції «Жінки, знайте свої права» представники Ніжинського міського молодіжного центру провели настільну гру «Бути жінкою» разом з учнями 1 курсу лінгвістичного класу. Мета гри полягала в тому, щоб через ігрову методику пропрацювати стереотипи щодо ролі жінок у суспільстві та знайти способи протидії дискримінації.

Учні лінгвістичного класу під час гри пройшли шлях становлення жіночих героїнь в сучасному українському суспільстві, боролися із дискримінацією та виявами сексизму. Результатом гри стало підвищення рівня обізнаності та емпатії щодо жіночого активізму.

Оксана Лепьошкіна, класний керівник учнів 1 курсу лінгвістичного класу

Субота, 18 березня 2023 14:55

Сильна. Вільна. Незалежна

Жінка – це краса, любов, ніжність. Жінка – це натхнення, муза, господиня. У одній із легенд Господь сказав: «Я дав їй волю, настільки сильну, що вона йде вперед, коли інші падають». Хоч це й легенда, але ці слова є правдивими та особливими  для українських жінок! Саме вони й стали темою воркшопу з учнями 1 курсу математичного А класу «Сильна. Вільна. Незалежна». Діти вибудували асоціативний ряд асоціацій з поняттям ЖІНКА. Краса, материнство, весна, дружина, любов, берегиня, ласка, тепло, господиня, незламна, сильна, незалежна, рішуча.... Учні також наголосили, що більшість назв в українській мові жіночого роду, зокрема й назва нашої держави. УКРАЇНА – саме це слово прозвучало у кожного, поєднуючись з лексемою ЖІНКА. СИЛЬНІ, ВІЛЬНІ, НЕЗАЛЕЖНІ представниці прекрасної статі невтомно працюють, виховують дітей, рятують життя, а також зі зброєю в руках боронять кордони нашої держави, ще раз доводячи, що УКРАЇНСЬКА НАЦІЯ вистоїть, попри все!

Марина БУРЛЬОВА, класний керівник учнів 1 курсу математичного А класу

П'ятниця, 17 березня 2023 09:00

Гордість ліцею

П'ятниця, 17 березня 2023 07:57

Бути жінкою

У рамках тижня інформаційно-просвітницької акції "Жінки, знайте свої права" з учнями 1 курсу природничого класу було проведено круглий стіл "Гендерна рівність. Що потрібно знати" та гру "Бути жінкою". Представниця НММЦ залучила учасників до цікавої гри. Ліцеїсти моделювали ситуації, говорили, як вони будуть поводитися в тих чи інших обставинах. Діти поглибили свої знання щодо гендерної рівності.

Н. Орленко, класний керівник 1 курсу природничого класу

Середа, 15 березня 2023 15:25

«Рівний рівному»

15 березня 2023 року на годині спілкування в рамках тематичного тижня «Жінки, знайте свої права!» учні 2 курсу лінгвістичного класу піднімали цікаві та актуальні питання сьогодення. Зокрема, обговорили стереотипи, які існують у нашому суспільстві по відношенню як до чоловіків, так і до жінок. Проаналізували динаміку розвитку чи, навпаки, руйнування таких стереотипів, виявили причини їх виникнення та шляхи профілактики. Після того, як свої думки з обговорюваної теми висловили і хлопці, і дівчата, усі змогли дійти єдиного висновку, а саме: для того, щоб у суспільстві існувало рівноправ’я та була відсутня дискримінація за будь-якими ознаками, люди повинні з повагою ставитися один до одного, виховувати та показувати на власному прикладі почуття шанобливого ненасильницького ставлення у сім’ї, садочку, освітньому закладі, дотримуватися правил асертивної поведінки, коли, відстоюючи свої права, людина не порушує прав іншої людини.

Світлана Солдатенко, класний керівник учнів 2 курсу лінгвістичного класу

15 березня 2023 року ліцеїсти змогли стати учасниками Всеукраїнського уроку з профорієнтації за участі українських роботодавців і кар’єрних радників у прямому етері національного телемарафону “Єдині новини”. Організаторами заходу стали Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти, Асоціація інноваційної та цифрової освіти, Група “1+1 media” за підтримки Goethe-Institut в Україні.

Всеукраїнський урок із профорієнтації проходить щороку та  реалізується в межах Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри “Обери професію своєї мрії” як одного з найпотужніших інструментів професійного самовизначення.

Протягом уроку ліцеїсти переглянули виступи представників різних професійних галузей, ознайомилися з особливостями та можливостями кар’єрного росту, побачили результати досліджень щодо найпопулярніших і найоплачуваніших професій на ринку України.

Приємним бонусом в рамках заходу стала можливість для учнів долучилися до створення спільної електронної освітньої дошки, залишивши свою світлину з переглядом уроку та позитивними емоціями.

Світлана Солдатенко, психолог ліцею

На історико-пізнавальному фестивалі «Пазли історії Ніжина» наш ліцей представляла команда учнів І курсу «Історичні гурмани». Фестиваль є одним із засобів популяризації історії та славетних пам’яток Ніжина, покликаний поглибити знання з історії рідного міста. У складі журі: Олександр Самойленко – ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, кандидат історичних наук, доцент, Олександр Морозов – завідуючий відділу Ніжинського краєзнавчого музею імені І. Спаського «Меморіальний будинок-музей Юрія Лисянського, Надія Пономаренко – заступник начальника Управління освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області.

І тур проходив у формі інтелектуального змагання «Що? Де? Коли?». Досить складні завдання вимагали від учасників не просто демонструвати знання з історії Ніжина, а вміння міркувати логічно, співставляти дані, миттєво аналізувати й узагальнювати інформацію (і зробити все це необхідно було протягом лише хвилини).

Боришкевич Катерина, Гордієнко Тимур, Литовченко Богдана та Олійник Анатолій показали вмілу командну гру та високий результат.

Наступний ІІ тур  –  підготовка та  захист проєктів «Ніжин – одне із семи чудес України».

Побажаймо успіхів нашим історичним гурманам!

Марина СЕМЕНОВА, ЗДНВР

Сторінка 1 із 84
Web Analytics
monarchy-univalent