Понеділок, 15 квітня 2024 18:27

«Обираємо професії майбутнього»

15.04.2024 у стінах Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя відбувся хімічний хакатон із учнями дев’ятих класів Ніжинської гімназії №3 та Ніжинської гімназії №9. Зустріч розпочалася з цікавої мандрівки історією розвитку ліцею, основними профілями та напрямами навчання.

Особливу увагу було зосереджено на розкритті хіміко-біологічних таємниць, у які занурюються учні природничого класу Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради при НДУ ім. М. Гоголя. Вони є математиками і хіміками, біологами і лінгвістами. Усе це – калейдоскоп природничого профілю, джерело енергії, знань і невичерпного позитиву. Випускники-природничники є успішними агрономами, екологами, біологами, ландшафтними дизайнерами, косметологами, хіміками, медичними працівниками… Саме їм випала честь у майбутньому рятувати планету від забруднення, берегти природний баланс, примножувати світ рослин і тварин, знайти еліксир здоров’я, краси й вічної молодості!

Учителі хімії та біології Швидко О. В. та Коваленко С. О. ознайомили дев’ятикласників із професіями, які вкрай необхідні сьогодні нашому суспільству й у яких змогли реалізувати себе випускники природничого класу ліцею: сімейні лікарі, педіатри, реабілітологи, психологи. Педагоги наголосили, що нині фахівці з агрономії мають великі перспективи, адже земля – стале джерело достатку, ефективне використання якого можливе лише за умови ґрунтовних знань і вмінь.

Надсучасними напрямками розвитку науки є біотехнологія, біомедична інженерія, де особливе місце належить науковим розробкам у галузях медицини, медичної техніки та сільського господарства. Фахівець за спеціальністю «Екологія»  здатний розв’язувати складні задачі й вирішувати проблеми екологічної безпеки шляхом планування, організації та проведення заходів з оцінки стану довкілля, мінімізації та оптимізації антропогенного випливу на навколишнє природне середовище.

У Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя здійснюється підготовка досвідчених фахівців із фармакології. Викладач кафедри хімії Москаленко О. В. ознайомив учнів із сучасними лабораторіями, науковим обладнанням, навчальною аптекою. Найцікавішою для учнів стала практична складова – хімічний експериментарій «Парфумер», у процесі якого дев’ятикласники синтезували естери – сполуки, що створюють композицію ароматів. Майбутні ліцеїсти переконалися, що фармація – професія майбутнього.

Зустріч подарувала незабутні емоції, приємне спілкування та нових друзів, які вже зовсім скоро зможуть стати частиною ліцейської родини!

Галерея зображень