Неділя, 29 листопада 2020 20:21

«Запали свічку пам’яті …»

Кожного року, останньої суботи листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів. Події, які відбулися 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років, стали одними з найтрагічніших сторінок в історії України. Унаслідок тоталітарного режиму, політичних репресій та геноциду під час трьох хвиль Голодомору загинуло більше 20 млн українців.

Субота, 28 листопада 2020 21:12

Голодомор – помста за свободу

У світі сталося багато трагедій. Страшних трагедій.Коли люди гинуть від голоду – це зовсім інше. Особливо – голоду, який організували навмисно у 1932–1933 рр. У ті часи жертвами ставали не окремі люди, винищувались цілі села. Від голоду помирали і старі, і молоді. Найстрашніше – помирали діти. У вересні 1933 року за шкільні парти не сіли близько 2/3 учнів. Вони не дожили до свого першого дзвоника. Саме так радянська влада вчиняла з мільйонами українців у ті далекі 30-ті роки минулого століття. Людей свідомо морили голодом. Це злочин проти народу. Це злочин проти усього людства.

П'ятниця, 27 листопада 2020 12:28

ПИШАЄМОСЬ НАШИМИ ЛАУРЕАТАМИ

З метою піднесення ролі вчителя у суспільстві і підвищення престижності цієї професії, привернення уваги громадськості, органів влади до проблем освіти, сприяння творчим педагогічним пошукам, удосконаленню фахової майстерності вчителя, поширення передового педагогічного досвіду щорічно з 1995 року проводиться всеукраїнський конкурс «Учитель року».

Четвер, 26 листопада 2020 12:22

Навчання математиці в режимі онлайн

У сучасних умовах ми все частіше маємо навчатися та навчати дистанційно. Така робота потребує ретельної підготовки та відповідальності як для вчителів, так і для учнів, а без наявності необхідних технічних засобів зв’язку та самоорганізації є взагалі неможливою. Дотримання простих правил усіма учасниками навчального процесу сприяє продуктивній, якісній роботі в режимі онлайн.

Середа, 25 листопада 2020 15:12

«16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Як показують дані дослідження ГО Ла Страда-Україна щодо кількості звернень із приводу випадків насильства, булінгу, порушення прав та інших подібних проблем (близько 40000 звернень із початку року), даний захід є, на жаль, актуальною вимогою сучасності. Акція охоплює наступні дати: 25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, 1 грудня - Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом, день профілактики нетолерантного, насильницького ставлення по відношенню до ВІЛ-інфікованих людей, 2 грудня -  Міжнародний день боротьби за скасування рабства, попередження випадків торгівлі людьми, 6 грудня - день «Монреальської різанини» (коли було скоєно кривавий злочин проти дівчат-студенток), 10 грудня - Міжнародний день прав людини. Як казав відомий письменник Антуан де Сент-Екзюпері: "Ми навчилися літати, як птахи, плавати, як риби. Залишилося навчитися жити, як люди". Тож саме з метою привернення уваги громадськості до проблем подолання насильства в сім’ї, булінгу в освітньому закладі, кібербулінгу, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків різними спеціалістами проводиться ряд профілактичних, просвітницьких заходів.

П'ятниця, 20 листопада 2020 10:54

Учимося бути толерантними

«Не все те неправильне, що тобі незрозумiле»

«Любов виникає з любові: коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю»

 Григорій Сковорода

 Усе в житті змінюється – і епохи, і народи, і філософії буття. Єдине, що не підвладне часу, –  це людські цінності та чесноти. Безсумнівно, однією з них є толерантність.

Традиційно цілі шкільної освіти визначалися набором знань, умінь і навичок, якими повинен оволодіти випускник. Сьогодні такий підхід виявляється недостатнім  соціуму (професійним навчальним закладам, виробництва, сім'ї) потрібні не всезнайки і базіки, а випускники готові до включення в подальшу життєдіяльність, здатні практично вирішувати життєві і професійні проблеми. Головним завданням є підготовка випускника такого рівня, щоб потрапляючи в проблемну ситуацію, він міг знайти кілька способів її вирішення, вибрати раціональний спосіб, обґрунтувавши своє рішення.

Вівторок, 17 листопада 2020 17:49

STEM-освіта – крок у майбутнє

Не секрет, що кожний учень, який навчається в ліцеї, має намір у майбутньому вступити до вишу. І це правильно. Але чи достатньо? Крім певної суми знань для складання ЗНО, які вимоги ставить сучасне суспільство до випускника школи ХХІ століття?

Вівторок, 17 листопада 2020 09:47

КОРОНАВІРУС: «КРОНАЦІЯ» ЧИ «ІМПІЧМЕНТ»

Людство протягом всього свого існування страждало від спалахів пандемій. Пандемія COVID-19, що викликана коронавірусом SARS-Cov-2, почалася з виявлення перших випадків пневмонії невідомого походження в місті Ухань в центрі Китаю. У січні Всесвітняорганізація охорони здоров’я (ВООЗ) визнала спалах нового коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення, а вже 11 лютого 2020 року захворювання отримало назву COVID-19. Ця пандемія спонукала увесь світ призвичаїтися до умов карантину.

   Міжнародний день толерантності був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-го ювілею цієї організації й відзначається щорічно 16 листопада. День толерантності нагадує всім людям про те, що таким явищам, як насильство, нетерпимість не місце в сучасному світі, а кожен із нас має підтримувати принцип взаємної поваги. Відомий філософ Гете говорив: «Перед великим розумом я знімаю капелюх, перед великим серцем стаю навколішки».  Даруйте свою любов тим, хто вас оточує, будьте добрими й терпимими, будьте ТОЛЕРАНТНИМИ!

Світлана Солдатенко, психолог ліцею

 

Допитливість, мабуть, одна з найважливіших рис характеру людини. Вона є невід’ємною складовою геніальності. Леонардо да Вінчі, Галілео Галілей, Ісаак Ньютон, Чарльз Дарвін, Луї Пастер, Ілля Мечников, Микола Вавилов, Феодосій Добжанський… Ці дослідники досягли видатних висот у науці, залишили нетлінний слід у різних галузях знань людства, а їх теорії, здобутки та передбачення й досі не втратили свого значення, спрямовують прогрес людського суспільства. Але їх досягнення завдячують перш за все їх допитливості та кропіткій щоденній праці.

Сторінка 1 із 65
Web Analytics
monarchy-univalent