Субота, 14 травня 2022 21:52

«Європа – зразок демократії»

Для учнів І курсу природничого класу з нагоди Міжнародного дня Європи був проведений тематичний круглий стіл. Під час заходу ми з’ясували основні засади створення та функціонування Європейського союзу. Розглянули у формі вікторини (https://learningapps.org/view14857307) головніаспекти від часів заснування, головних органів управління, членів-країн, офіційних та неофіційної мов Європейського союзу до його девізу, символізму прапору, гімну. Приємно наголосити на обізнаності учнів у політичній діяльності об’єднання європейських країн.

Субота, 14 травня 2022 21:50

«Душа і серце належать Україні»

Перебуваючи зараз за кордоном, я почав по- справжньому цінувати ті моменти, на які раніше міг навіть не звертати уваги. Звичайний візит до бабусі, застілля з рідними - тепер можуть лише снитися. Буденна прогулянка з друзями чи сім’єю - стала мрією. Прокинутися вранці й піти сонним до ліцею - це те, чого так сильно бракує! Щодня розумію, що знаходжуся в чужій країні, усе, що мене оточує, не дає змоги почуватися радісно, адже я - не вдома. Розуміння того, що зараз  я в безпеці, а комусь цього так сильно не вистачає, - не покидає мене. Здавалося б, з'явилась можливість закріпитися в Європі й побудувати собі нове майбутнє, проте якою ціною?

Субота, 14 травня 2022 21:46

«У Європі з Україною в серці!»

24 лютого 2022 змінило життя всіх українців. Війна, яка прийшла в оселі кожного, принесла багато горя і сліз. Більшість громадян змушені були покинути свої домівки, рідних і виїхати за кордон. Не оминула така доля й наших ліцеїстів. Але кожен, хто покинув територію держави, залишав її з Україною в серці.

Середа, 11 травня 2022 21:31

Європа – це ми!

День Європи — це свято Європейського Союзу, що бере початок із далекого 1950 року, коли міністр закордонних справ Франції Робер Шуман звернувся до лідерів європейських країн із пропозицією почати процес об’єднання Європи. Це день, коли всі європейці вшановують загальні цінності: свободу слова, демократію, незалежність, рівність. У День Європи Європейський Союз виходить і на вулиці України, щоб разом з українцями показати, що Україна — частина Європи.

Нинішня година спілкування об’єднала декілька важливих дат і тем. Так, у першій частині зустрічі  першокурсники лінгвістичного класу згадували героїчні подвиги своїх родичів під час ІІ Світової війни. Учні з непідробною гордістю переказували історії, почуті від дідусів, бабусь, їхніх батьків.

Війна… Що може бути страшніше? Твоє життя розділяється на до та після. А після - це вже просто існування. Життя в цивілізованому світі не передбачає усіх подій, через які ми мусимо проходити у ХХІ столітті. Ми повинні продовжувати вести боротьбу за власні цінності, яку розпочали наші пращури ще сотні, тисячі років тому. Зрозуміло, що перемога уже зовсім близько. Відступати не можна, адже занадто багато уже зроблено. Євроінтеграція та євроатлантична інтеграція, проведення реформ, боротьба за права і гідність людини та демократію - лише невелика частина речей, якими представники влади займаються щоденно, задля досягнення миру і гармонії у країні.

Нещодавно відбулась виховна година на 1 курсі історичного класу, яка поєднала  дві важливі дати – 8 Травня та День Європи.

П'ятниця, 06 травня 2022 21:02

Ніжин - оазис краси!

06 травня, у свято Георгія Побідоносця, який є покровителем прекрасного Ніжина, учні 1 курсу лінгвістичного класу та тимчасово виконуюча обов'язки класного керівника, психолог Світлана Володимирівна Солдатенко говорили про свої почуття до  міста найсмачніших огірків та найкрасивіших людей. Світлана Володимирівна проводила годину спілкування з подвір'я ліцею як одного з чудових та рідних для кожного ліцеїста місць. Хтось із ліцеїстів з народження живе в Ніжині, хтось приїхав до нього не так давно, зокрема,  із окупованих територій... Проте в словах кожного учня, який розказував про улюблені місця нашого міста, були наповнені любов'ю та ніжним трепетом. Для ліцеїстів Ніжин - оазис краси, спокою та затишку. З днем народження, наш рідний Ніжине!

Світлана Володимирівна Солдатенко, тимчасово виконуюча обов'язки класного керівника, психолог ліцею

Сторінка 1 із 72
Web Analytics
monarchy-univalent