254

Загальна кількість учнів
 

93,7 %

Якість знань
 

78

Відмінників
 

Не бійтеся здаватися кращими, ніж ви є насправді. З часом ця маска стане вашим обличчям...

Сторінка директора

  • Алєксєєнко Світлана Генадіївна

    Ми живемо в складний час швидкоплинних змін і бурхливих подій. З’являються й миттєво зникають усталені принципи, ідеали, авторитети, пріоритети… Але незмінною залишається одвічна людська мрія про щастя.
    Розуміння щастя в кожного своє. 

    Для одного – це кохання, для іншого – слава. 
    Або дружня родина. 
    Або улюблена професія.
    Або здоров’я.  
    Або гроші…

    Будь-яка мета заслуговує на повагу й визнання. А якщо ця мета – дитяча, вона вправі розраховувати ще й на допомогу з боку дорослих: батьків, учителів. Ми повинні сформувати в дітей уміння боротися за здійснення своїх бажань, навчити їх бути успішними.

    Саме в цьому вбачає своє призначення колектив ліцею. «Не бійтеся здаватися кращими, ніж ви є насправді. З часом ця маска стане вашим обличчям!» – говоримо ми вихованцям і віримо, що вони зможуть відчути голос свого серця – своє призначення й покликання, повірять у свої власні сили, здолають перешкоди.

    Ліцей – це співтовариство людей, що хочуть і вчаться досягати успіху та зуміють побудувати таке майбутнє, яке потрібне саме їм.

    Ліцей – це сходинки до мрії, крокуючи якими, треба завжди пам’ятати: «Antrorsum et sursum». Адже тільки так, уперед і вгору, можна дістатися своєї зірки – омріяної, єдиної, неповторної…

  • Алєксєєнко Світлана Генадіївна

    Педагогічна програма або кілька слів про виховання…

    1. Хвалити, хвалити, хвалити…

    2. Засуджуй не дитину, а вчинок.

    3. Не вішай «ярликів».

    4. Не поспішай із висновками.

    5. Суди не по слову, а по справі.

    6. Дитині можна пробачити все – це право дитини.

    7. Не переробляй дитину, а розвивай те добре, що в ній вже є: погане буде менш помітним.

    8. Терпіння – основа спілкування.

    9. Не став дитину в конфліктну ситуацію між школою і сім’єю – програєш.

    10. На світі існує багато видів насильств, і найсильніше – виховання.

    Не бійтеся здаватися кращими, ніж ви є насправді. З часом ця маска стане вашим обличчям!

  • Важливі думки на кожен день…

    «Не бойтесь казаться лучше, чем вы есть на самом деле. Когда-нибудь эта маска к вам прирастет…»

    «За допомогою доброго слова і револьвера ви зможете
    досягти багато більше, ніж одним лиш добрим словом…»

    Аль Капоне

    «Если человек шагает не в ногу со своими спутниками, это,
    может быть, потому, что он слышит бой другого барабана».

    Генри Дэвид Торо

    «Якщо ви не той, хто зверху, значить, ви той, хто знизу».

    Стівен Поттер

    To be or not to be……

  • Could not load widget with the id 70.

Адміністрація

  • Алєксєєнко Світлана Геннадіївна

    Алєксєєнко Світлана Геннадіївна

    Після закінчення Ніжинського державного педагогічного інституту імені Миколи Гоголя працювала вожатою в таборі «Молода гвардія» (м. Одеса), вчителем зарубіжної літератури, заступником директора з науково-методичної роботи гімназії №3. З 2005 року – директор Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради при НДУ ім. М. Гоголя.

    Учитель вищої категорії, «учитель-методист». Викладаючи зарубіжну літературу, Алєксєєнко С.Г. активно впроваджує в освітній процес компетентнісний підхід, приділяє велику увагу формуванню духовного світу вихованців, що є запорукою високих досягнень: так, за результатами ЗНО-2014 учениця Світлани Геннадіївни Акімкіна Анастасія отримала 200 балів зі світової літератури.

    Алєксєєнко С.Г. постійно працює над підвищенням фахового рівня Має 19 публікацій з управлінської та навчальної діяльності. Є учасницею заходів міського, обласного та всеукраїнського рівня, серед яких Всеукраїнська науково-практична конференція «Соціокультурна система Європейської школи в Україні: реалії і перспективи розвитку» на П’ятій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2014», (доповідь, 2014), парламентські слухання на тему «Правове забезпечення реформи освіти в Україні», (2015), стратегічна сесія Державної служби якості освіти «Система забезпечення якості шкільної освіти. Завантаження» (2018).

    За вагомі досягнення робота Алєксєєнко С.Г. неодноразово була відзначена на різних рівнях: Почесною грамотою МОН України (1997), Знаком «Відмінник освіти України» (1998), Обласною Премією імені Софії Русової (2010), Почесною грамотою Чернігівської обласної державної адміністрації (2013), Грамотою Управління освіти Ніжинської міської ради (2014), Подякою міського голови (2015), Дипломом загальноміського конкурсу «Талант року» за участь у номінації «Ефективний директор школи» (2016), Подякою Народного депутата України Олександра Кодоли (2016), Почесною грамотою обласної ради (2018), Почесною грамотою Управління освіти і науки ЧОДА (2018), Грамотою ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (2019).

    Алєксєєнко С.Г. займає активну життєву й громадянську позицію. Вона є членом колегії Управління освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області, головою ГО «Об’єднання керівників ЗЗСО Ніжина», депутатом Ніжинської міської ради, членом постійної комісії міської ради з питань освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, туризму, молодіжної політики та спорту, освітнім експертом.

  • Крапив'янська Людмила Вікторівна

    Закінчила історичний факультет Чернігівського державного інституту імені Т. Г. Шевченка за спеціальністю "Історія". З січня 1991 року по вересень 2007 р. працювала вчителем Ніжинської гімназії № 3. З вересня 2007 р. – заступник директора ліцею з виховної роботи.

    Учитель вищої категорії, учитель-методист, фіналіст ІІІ Всеукраїнського конкурсу благодійних проектів «Добро починається з тебе», переможець Всеукраїнського конкурсу «Цікава школа» в номінації «Найактивніша школа». Під керівництвом Крапив’янської Л.В. учні ліцею стали переможцями І (міського) етапу конкурсу дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» в номінації «Театральне мистецтво» (2010); І (міського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (2015). З вересня 2015 року працює заступником директора з навчально-виховної роботи. Учні Людмили Вікторівни мають вагомі досягнення з предмету: 4 перших місця на ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з історії; 1 диплом ІІ ступеня та 2 дипломи ІІІ ступеня на ІІІ етапі олімпіади з історії. У 2022 р. за результатами НМТ 7 учнів педагога отримали 200 балів з історії України.

    Нагороджена дипломом Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації (2008), дипломом фіналіста ІІІ Всеукраїнського конкурсу благодійних проектів «Добро починається з тебе», Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» (2010 ), Почесною грамотою обласного Управління освіти та науки Чернігівської облдержадміністрації (2013); Подякою МОН України (2016); Грамотою МОН України (2018).

  • Семенова Марина Валентинівна

    Закінчила Ніжинський державний інститут імені Миколи Гоголя, отримавши спеціальність «учитель української мови, літератури, зарубіжної літератури та історії».

    Працювала викладачем та заступником декана історико-юридичного факультету Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Займалася вивченням проблеми "Культурно-освітні процеси в Україні періоду незалежності". Має 45 публікацій, із них 17 – у виданнях, затверджених ВАК України. У доробку (у співавторстві) є навчально-методичні посібники. Семенова М.В. брала участь у конференціях регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівня, присвячених питанням освіти й культури.

    Із 2013 року працює в Ніжинському ліцеї. У 2019 році рій "Фортеця" під керівництвом викладачів ліцею, у тому числі Семенової М. В., отримав перемогу в міському етапі та посів ІІ місце на обласному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).


  • Коваленко Світлана Олександрівна

    Закінчила Ніжинський державний педагогічний інститут імені Миколи Васильовича Гоголя за спеціальністю «Біологія і хімія».

    Працювала викладачем кафедри біології Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Із 1993 року працює в Ніжинському ліцеї, із листопада 2022 року – заступником директора з навчально-виховної роботи.

    Учитель вищої категорії, учитель-методист. Нагороджена Почесною грамотою МОН України (2002), Подякою виконавчого комітету Ніжинської міської ради (2013), Подякою МОНУ (2018).

     

Атрибути

Гімн

Нас кличе вдаль омріяна дорога,
І плин думок не спинять береги,
Бо не існує для душі порога,
Бо не знайти порога для снаги.
Повіримо у щастя,
Повіримо у волю,
У вічно натхненне життя!
В близьку і далеку незвідану долю
І в серця ліцею биття!
Нас кличе вдаль красиве і корисне,
І висота чуттів, і глибина.
Майбутнє перед нами - наче пісня!
І розквітає рідна сторона!

Слова Аксьонової Ольги, Лоли Яни

Музика Дворника Ю.Ф.

Логотип

 — графічний знак, що використовується ліцеєм і містить зображення зірок як символу мрії, сходинок як символу шляху до неї, слова-девіз і назву навчального закладу. Головними кольорами логотипу є жовтий (символ тепла, радощів, поваги, величі, слави) та зелений (символ природи й  молодості). Логотип ліцею

Значок

– ознака приналежності до колективу ліцею. Вручають першокурснику як символ посвяти в ліцеїсти.

Девіз

– «antrorsum et sursum» (уперед і вгору)

Грамота

– відзнака ліцею. Нагороджують ліцеїстів, працівників закладу, батьків за особливі досягнення за рішенням адміністрації ліцею та Піклувальної ради.

Мантія

– ознака досвідченого ліцеїста. Другокурсники передають під час Останнього дзвоника першокурсникам.

Web Analytics
monarchy-univalent