Із таким життєвим кредом продовжує впевнено рухатись уперед колектив учнів Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради при НДУ ім. М.Гоголя під керівництвом учителя інформатики Кіндєєва Павла Вікторовича. У співпраці зі студентами університету штату Флорида, професором Павлом Антоненком, а також завдяки допомозі вчителя-перекладача Надії Кресан ліцеїсти вкотре зустрілись з американськими студентами в онлайн-форматі задля обговорення нових досягнень, розробок.

Колективна зустріч відбулася 6 квітня, де учні 2 курсу математичного А класу (Рашко Вероніка, Костенко Даниїл, Дубровний Михайло, Шугайов Станіслав), 2 курсу математичного Б класу (Макаренко Павло, Ковтун Євген) та учні 1 курсу математичного класу (Носач Анна,Пригоровська Анна) поділилися з американцями своїми STEM-проєктами.

У процесі спілкування (англійською мовою) Станіслав Шугайов розповів про участь у написанні науково-дослідницької роботи Малої академії наук України, зокрема про STEM-проєкт з виготовлення підводного дрона, для гідрологічних досліджень водойм. Саме ця розробка поклала початок співпраці з американськими партнерами,тому цікаво було слухати про нові етапи роботи й популяризації праці. Михайло Дубровний презентував удосконалення дрону, продемонструвавши новий лазерний вимірювальний пристрій, який буде використовуватись для вивчення підводного світу, а саме допоможе визначати довжину об'єкта, що знаходиться в екосистемі.

Підтримав розмову і поділився новою розробкою учнівського колективу Даниїл Костенко. Нещодавно команда почала створювати навчальну 3D-гру, метою якої є навчити дітей реагувати на небезпечні ситуації. Враховуючи, що сучасна молодь проводить багато часу в онлайн-іграх, такий симулятор може бути не тільки ефективним, але й цікавим навчальним інструментом. Нові члени команди Анна Носач і Анна Пригоровська розповіли про участь у розробці проєкту. Американська команда з цікавістю спостерігала за основними принципами роботи розробки, що продемонстрував Ковтун Євген та Павло Макаренко. Також було зазначено про важливість такого виду онлайн-гри для сьогодення. Наостанок було презентовано робота для миття дошок, створеного Артемом Криськом.

Пояснивши основні принципи роботи системи й розробки деталей на 3D-принтері, наставник учнівського колективу Павло Вікторович, зазначив, що кожна виконана робота учнями, неабияк мотивує на подальший розвиток і вдосконалення зробленого.

Незамінною музою та підтримкою команди була Вероніка Рашко, яка робила необхідні записи й фільмувала всю зустріч.

Студенти університету штату Флорида поставили багато цікавих запитань колективу ліцеїстів щодо винаходів, а також дали корисні поради щодо подальшої розробки технологій та представили нові власні проєкти, які створюють на базі університету за Assistive Technology, будучи членами клубу команди ліги First Robotics (http://roaringriptide.com/). Дуже цікаво було побачити нового робота для гри, створеного американськими студентами. Також почули про те, що продовжується розробка й вдосконалення технологій для людей з обмеженими можливостями. Американці зазначали про необхідність і свою спеціалізацію в цьому виді роботи. Така зустріч була потрібною для ліцеїстів і дала зрозуміти важливість вже проробленої праці. Обговоривши подальші дії й співпрацю з американськими партнерами, ліцейська команда креативних учнів разом з вчителем-наставником продовжує роботу над вдосконаленням вже започаткованих STEM-проєктів та планує розробку нового, ще більш масштабнішого та корисного для сучасного світу.

Тож, як кажуть, ВПЕРЕД і ВГОРУ до нових звершень!

Низку тематичних заходів було проведено в ліцеї до Всесвітнього дня здоров’я. На фестивалі інформаційних листівок «Здоровим бути здорово!» свої роботи презентували учні та класні керівники всіх класів. Альона Болобан, медсестра ліцею, підготувала інформаційну сторінку «7 правил здорового способу життя». Тетяна Даниш, бібліотекар, організувала виставку літератури та інформаційних матеріалів «Хочеш бути здоровим? Будь!».

У класах відбулися тематичні години спілкування – про них меседж від класних керівників.

Надія Шеплякова, класний керівник 1 курсу історичного класу: Година спілкування «Зроби свій вибір: здоров’я чи примарна насолода» була присвячена чинникам, які формують здоровий спосіб життя. Учні переглянули інформаційне відео, а потім використали отриману інформацію під час висловлення свого ставлення і можливих дій у певних ситуаціях.

Світлана Солдатенко, класний керівник 1 курсу лінгвістичного класу: Під час години спілкування «Кавовий арт» учні поєднували приємне з корисним. Так, неповторний аромат кави активізував нюхові рецептори лінгвістів та викликав позитивні емоції. Малювання ж кавою допомогло ліцеїстам проаналізувати свій актуальний емоційний стан, проговорити власні способи зміцнення фізичного та ментального здоров'я, а також поринути в атмосферу розслаблення й задоволення.

Вікторія Мохір, виконуюча обов’язки класного керівника лінгвістичного класу 1 курсу: Учні 2 лінгвістичного підготували повідомлення про компоненти здоров'я, переглянули відео про історію свята. На завершення ліцеїсти поділилися своїми перевіреними звичками здорового способу життя, яких дотримуються самі та рекомендують іншим.

Світлана Афанасова, класний керівник 1 курсу математичного класу: Про здоров’я, як найбільшу цінність у житті людини говорили учні І курсу математичного класу. Здобувачі освіти пригадали прислів’я та приказки про важливість здоров’я, обговорили фактори, що впливають на формування здорових звичок, виконали індивідуальний тест. Здоров’я – це одна з головних умов досягнення успіху в житті. Математики обирають здоров’я, успіх та особистий розвиток!

Тетяна Даньшина, класний керівник 2 курсу математичного Б класу: Що таке здоровий спосіб життя? Може, це робити ранкову зарядку? Може, це їсти здорову їжу? Може, це не палити, не вживати алкоголю та наркотиків? Може... Саме над цими питаннями працювали учні ІІ курсу математичного Б класу.

Марина Бурльова, класний керівник 2 курсу математичного А класу:

З давніх-давен однією з найголовніших цінностей нашого народу було здоров'я. У багатовіковій історії українців відображено безліч традицій ведення здорового способу життя. Фізична активність, гігієна, праця, відпочинок, раціональне харчування - усе це відображено в наших звичаях та обрядах, про які поговорили з учнями 2 курсу математичного А класу під час години спілкування «Здоровий спосіб життя в традиціях українців». Під час заняття ліцеїсти створили «рецепти здоров'я» від наших предків, завдяки яким наш народ стільки віків є нацією найсильніших і наймудріших.

Вікторія Диченко, класний керівник природничого класу 1 курсу:

«Здоров’я – не все, але все без здоров’я – ніщо!» - говорив Сократ. Здоров’я – це найвище благо, дароване людині природою. Без нього життя не може бути повноцінним і щасливим. Здоровим потрібно бути з раннього дитинства, добре здоров’я дається Богом та батьками, але зберігати його мусить кожен сам. Не можна розраховувати на те, що можна залишитися здоровим, зовсім не докладаючи до цього ніяких зусиль. Здоров’я в усі часи вважалося найвищою цінністю, що є важливою складовою активного творчого життя, радості та благополуччя людини. На годині спілкування «Здоров’я – найбільше багатство!» учні природничого класу 1 курсу пригадували прислів’я і приказки про важливість здоров’я, визначали чинники, які покращують чи погіршують здоров’я. Кожен із присутніх міг поділитися досвідом, що він особисто робить для покращення здоров’я. Захоплення у природничників викликала гра «Крокодил», під час якої учні вгадували види спорту. Ліцеїсти передивились уривок з документального фільму, у якому визначались правила здорового життя та позмагались у вікторині. У фіналі зустрічі учні склали пам’ятку здоров’я.

Наталія Мазур з учнями 2 курсу історичного класу на годині спілкування говорили на тему: «Здоров’я – найдорожчий скарб», Наталія Орленко провела з учнями природничого класу 2 курсу годину спілкування «Здоровим бути здорово».

Завжди актуальним буде заклик «Ми – за здоровий спосіб життя!», адже важливість питання здоров’я як для суспільства загалом, так і для кожної людини окремо постійно на часі.

 ЗДНВР Марина Семенова

П'ятниця, 05 квітня 2024 21:23

Флешмоб «White card»

Флешмоб «White card» до Міжнародного дня спорту на благо розвитку і миру та до Всесвітнього дня здоров’я

6 квітня у світі відзначається Міжнародний день спорту на благо  розвитку та миру, а 7 квітня –  Всесвітній день здоров’я.

Напередодні цих дат, 5 квітня, Українська федерація «Спорт заради розвитку» організувала  флешмоб «Whitecard». Ліцеїсти – учні 2 курсу математичного А класу – разом з  учителями  фізичної культури  Олександром Руденком та Сергієм Кришком долучилися до акції.

Основна мета флешмобу «White card» – єднання з міжнародною спільнотою та всією Україною з метою усвідомлення унікальної здатності спорту згуртовувати людей навколо ідей миру, дружби і розвитку. Кожен із нас може показати «білу картку» заради миру і спокою в світі.

#WhiteCard #УФСЗР #Спорт_заради_розвитку #sport_for_development #BeyondSport#peace#sport 

   З 22 по 27 березня 2024 року на Буковині в місті Чернівці відбувся IV етап 58 Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Понад 100 юних хіміків-школярів з 22 областей України приїхали продемонструвати свої вміння та знання.  Вітаємо наших ліцеїсток, котрі представляли Чернігівську  область на всеукраїнському рівні: Рубель Домініку та Литовченко Богдану, які отримали корисний досвід та позитивні емоції на змаганнях найвищого етапу в Україні!

    Олімпіада – це не лише про змагання, а й про дружбу! Для учасників  олімпіади  було організовано цікаві екскурсії, вони  мали змогу відвідати визначні місця і прогулятися затишними вуличками міста-господаря змагань.
Богдана  і Домініка  побували в неймовірно гарному Чернівецькому національному університеті, центрі культури «Вернісаж», на театральній площі, послухали легенду про назву міста, прогулялися парком ім. Тараса Шевченка та відвідали ще багато інших не менш захопливих  місць.

   Всеукраїнська олімпіада – важливий етап для юних хіміків, які під час змагань мали змогу продемонструвати свої знання, уміння та креативний підхід до розв’язання хімічних завдань. Бажаємо учасницям подальших успіхів на теренах науки!

 

Наталія Мазур, учитель ліцею

Середа, 03 квітня 2024 05:39

ЧЕРГОВА ПЕРЕМОГА

У Ніжинському ліцеї Ніжинської міської ради при НДУ імені Миколи Гоголя свято: учениця 10 класу ВОЛОДИМИРА ГАВРИШ здобула чергову перемогу – виборола диплом І ступеня на ІV (фінальному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури.

Щиро вітаємо Володимиру із цим вагомим досягненням! Бажаємо міцного здоров’я, творчого натхнення, незгасної любові до мови, задоволення від подорожі в країну знань, нових ідей, відкриттів і звершень! Нехай цей гідний здобуток стане кроком до успішного життя! Висловлюємо вдячність батькам Володимири за виховання, підтримку й розвиток її мовних здібностей.

Перші спогади дитинства, батьківська оселя, Україна - і все це називається словом ДІМ!

П'ятниця, 22 березня 2024 20:30

З Україною в серці

«Вітчизна - це не хтось і десь. Я - теж Вітчизна» (І. Світличний). Сьогодні в стінах ліцею було проведено пізнавально-патріотичну гру "З Україною в серці", аби не на словах, а на ділі показати силу українського розуму й душі. Почався захід із вдячності Захисникам та Захисницям, а також вшанування полеглих  Героїв України.    

Під час гри кожен із присутніх зміг проявити свою любов до Батьківщини, продемонструвати  блискучі знання культурної спадщини України та ще раз переконатися, що ми, українці, - нація незламних і нескорених. Об'єднавшись у команди "Українська сила", "Волелюбні серця", "Український колорит" та "Енергія нації", ліцеїсти крок за кроком виконували різні завдання. Учасники перевіряли свої знання про видатних українських постатей, вправлялися у володінні рідною мовою, вгадували представників сучасної естради та їхні композиції, проявляли творчість, кмітливість і злагодженість командної роботи під час конкурсу пантоміми. Фінальна пісня "Я - Україна" Ірини Коваленко зачепила найбільш трепетні струни душі. Протягом гри за роботою учасників пильно слідкувало компетентне журі.    

Неймовірні емоції, запал, енергія, патріотичний дух - ось чим був сповнений сьогоднішній захід.  Учасники команд отримали Подяки й солодкі подарунки від Піклувальної ради ліцею.    

«Ми є. Були. І будем ми! Й Вітчизна наша з нами!» (І. Багряний). Сьогодні ліцеїсти переконалися, що  українська нація – найрозумніша, найкмітливіша та найнеймовірніша у всьому світі. Пізнавально-патріотична гра "З Україною в серці!" ще на крок наблизила нас до перемоги, адже об’єднала всіх щирою любов’ю до Батьківщини. Тож, МРІЄМО! ДІЄМО! ДОСЯГАЄМО й обов’язково ПЕРЕМАГАЄМО!

Світлана Солдатенко, психолог ліцею, класний керівник 1 лінгвістичного класу

Четвер, 21 березня 2024 11:39

«Ріки незмінно течуть додому...»

Саме ці рядки з вірша сучасної української поетеси Ірини Шувалової стали гаслом Всеукраїнської інформаційно - просвітницької тематичної акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії», організованої з метою - консолідувати українське суспільство навколо читання як життєвої стратегії. ДІМ... Скільки одразу почуттів виникає у кожного, хто промовляє це слово. Когось воно надихає, когось окриляє, когось заспокоює, але для всіх поєднується зі словом ЛЮБОВ!

У затишній українській світлиці Ніжинського ліцею Ніжинської міської ради при НДУ ім. М. Гоголя було проведено літературнугорницю «Ріки незмінно течуть додому...», де з вуст ліцеїстів линуло поетичне слово, пройняте ароматом запашного хліба, сповнене мелодією житніх колосків та освітлене промінням щирої любові до такого теплого й рідного слова - ДІМ!

Тетяна Даниш, бібліотекар ліцею

Сторінка 1 із 94
Web Analytics
monarchy-univalent