Понеділок, 07 грудня 2020 18:45

Чи можна самоствердитися, застосовуючи силу?

(1 Голосувати)

Питання булінгу на сьогоднішній день є досить актуальним, особливо серед підлітків. За останні роки поширення в освітній практиці такого явища набуло статусу світової проблеми, яка потребує вироблення методів та способів її вирішення. Про те, що таке булінг, та як з ним боротися, повинні знати і діти, і батьки, і вчителі. З цією метою для учнів І курсу історичного класу була проведена година спілкування «Чи можна самоствердитися, застосовуючи силу?». Провідна мета полягала в тому, щоб діти усвідомили важливість проблеми, а також зрозуміли, що вчинення насилля над слабшими – не є способом самоствердження.

Протягом заняття учні змогли поділитися історіями, де вони були свідками булінгу, висловили думки, щодо того, як би вони чинили в подібних ситуаціях, а також змогли переглянути соціальний відеоролик «Усе в твоїх руках», який на прикладі життєвої ситуації демонструє психологічний стан і жертви, і агресора, а також показує, якими справжніми методами необхідно досягати успіху та смоствердження.

Перегляд короткого відео спонукав учнів до висловлення думок щодо того, чи можна самоствердитися, застосовуючи сили, чи, можливо, для цього є інші методи? Ліцеїсти дуже активно обговорювали побачене й дійшли висновку, що булінг є неприпустимим явищем і виявом не сили, а навпаки, слабкості людини, яка намагається підвищити свою самооцінку, але врешті-решт сама від цього страждає.

Година спілкування завершилася короткими висловами «Я ціную своїх однокласників за…». Щирі послання один одному змогли вкотре згуртувати клас, а також сприяли усвідомленню кожного важливості та цінності себе серед однолітків.

Бурльова Марина Сергіївна,

класний керівник І курсу історичного класу

Галерея зображень