Середа, 25 листопада 2020 15:12

«16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Як показують дані дослідження ГО Ла Страда-Україна щодо кількості звернень із приводу випадків насильства, булінгу, порушення прав та інших подібних проблем (близько 40000 звернень із початку року), даний захід є, на жаль, актуальною вимогою сучасності. Акція охоплює наступні дати: 25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, 1 грудня - Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІДом, день профілактики нетолерантного, насильницького ставлення по відношенню до ВІЛ-інфікованих людей, 2 грудня -  Міжнародний день боротьби за скасування рабства, попередження випадків торгівлі людьми, 6 грудня - день «Монреальської різанини» (коли було скоєно кривавий злочин проти дівчат-студенток), 10 грудня - Міжнародний день прав людини. Як казав відомий письменник Антуан де Сент-Екзюпері: "Ми навчилися літати, як птахи, плавати, як риби. Залишилося навчитися жити, як люди". Тож саме з метою привернення уваги громадськості до проблем подолання насильства в сім’ї, булінгу в освітньому закладі, кібербулінгу, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків різними спеціалістами проводиться ряд профілактичних, просвітницьких заходів.

У ліцеї з усіма учасниками освітнього процесу сплановано відповідну роботу, яка здійснюватиметься шляхом розміщення інформаційних матеріалів на сайті ліцею, у Вайбер-групах, проведення тренінгів, онлайн-квестів, інтерактивних занять тощо (зокрема в умовах дистанційного навчання).

Радою Європи спільно з Міністерством освіти і науки України в рамках проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» було підготовлено та адаптовано інформаційні матеріали, які є доступними на сайті Міністерства освіти і науки України та Офісу Ради Європи за посиланням https://www.coe.int/uk/web/kyiv/combating-violence-against-children-in-ukraine в розділі «Підвищення обізнаності та запобігання» (за матеріалами Листа Міністерства освіти і науки України від 17.11.2020 №6/1379-20 "Щодо Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації і сексуального насильства та Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»").

Акція "16 днів проти насильства" є своєрідним нагадуванням про необхідність безперервної роботи з формування навичок конструктивного вирішення конфліктів, толерантного ставлення людей один до одного. Адже із визнання рівності, уміння домовлятися та співпрацювати починається гуманне, мирне суспільство.

Світлана Солдатенко, психолог ліцею