Неділя, 08 листопада 2020 20:06

Пробні ЗНО з математики: оцінюємо можливості і формуємо правильну тактику

У 2021 році випускники закладів освіти обов’язково складатимуть державну підсумкову атестацію з математики у формі ЗНО.

Для проведення ДПА з математики у 2021 році буде розроблено два варіанти сертифікаційних робіт:

• рівня стандарту. Тестовий зошит налічуватиме 28 завдань різних форм, на виконання яких відведено 150 хвилин;

• рівня стандарту та профільного рівня. Тестовий зошит з 34  завданнями, на виконання яких відведено 210 хвилин.

Такі новації викликають в учнів занепокоєння, хвилювання... Звісно ж, гідно пройти дане випробування можна лише за умови наявності ґрунтовних математичних знань і впевненості у власних силах.

Готуватися до ДПА з математики ліцеїсти починають ще з 10 класу. Учителі  організовують на уроках повторення необхідного матеріалу, відводять час на систематизацію знань. На заняттях факультативу «Готуємося до ЗНО» основним видом діяльності ліцеїстів є розвʼязування тестів. Важливо виконати якомога більше тренувальних вправ, адже математику неможливо опанувати, вивчивши тільки формули.

Наприкінці цього тижня у ліцеї було проведено пробне ЗНО з математики для претендентів на нагородження золотою або срібною медалями, яке вже стало традиційним для нашого навчального закладу. На даному іспиті старшокласники мають можливість реально оцінити свої знання, зрозуміти над чим ще треба попрацювати. Діти мають змогу навчитися раціонально використовувати свій час, переносити відповіді із тестового зошита у спеціальний бланк відповідей. Тільки так учень виробить правильну особисту стратегію написання роботи.

Памʼятаємо про «лідерів» серед типових помилок під час тестування з математики:

-         випускник не дочитав умову задачі або неправильно її зрозумів;

-         помилки при виконанні арифметичних обчислень;

-        випускник неправильно переносить відповіді до бланку.

Любі ліцеїсти, для підготовки до ДПА і ЗНО з математики є ще достатньо часу. Треба себе «мобілізувати» і ваші омріяні високі бали стануть реальністю!

Світлана Симан,

учитель математики ліцею