Вівторок, 27 жовтня 2020 13:37

Google Classroom як засіб оцінювання роботи учнів

В умовах сьогодення освіта в Україні та світі перебуває на стадії шалених змін і нововведень. Одним із аспектів організації освітнього процесу є здійснення оцінювання навчальних досягнень учнів. Це питання залишається актуальним і для вчителів ліцею під час проведення онлайн-уроків на платформі G Suite for Education. У рамках  майстер-класу  «Використання сервісів Google Classroom в умовах дистанційного навчання», проведеного Ю.П. Осталецькою, розглянуто питання про роботу з електронним журналом.

Під час заходу увагу педагогів було акцентовано на типах завдань, оцінювання яких необхідно провести під час уроку. Головну роль грає організація зворотного зв'язку з ліцеїстами. Ця функція вдало реалізована через можливість повернути оцінку слухачу курсу. Виставлені бали зберігаються в електронному журналі класу, доступному лише вчителю, який працює з курсом. Тобто однокласники не мають доступу до результатів один одного. Конфіденційність оцінювання збережено! Одним із компонентів роботи вчителя є обробка й аналіз інформації різного типу, результати діяльності учнів не є виключенням. Таку функцію можна реалізувати через експорт змісту ресурсу в різні формати, наприклад, в таблицю Excel чи в PDF-документ, які потім доступні для зберігання на ПК чи друку на принтері. Журнал також має щоденник успішності кожного учня окремо. Перевагою роботи з даним функціоналом є можливість надіслати прогрес учасника курсу на його електронну скриньку.

Шановні колеги! Експериментуйте й відкривайте нові грані застосування сервісів Google Classroom в умовах дистанційного навчання.

Короткий огляд майстер-класу доступний у відеоінструкції.

Учитель математики Ю.П. Осталецька.