П'ятниця, 15 травня 2020 19:20

Про День Європи, європейські подорожі, враження, можливості…

Оцініть матеріал!
(6 голосів)

Держави Європи, які об’єдналися на основі загальнолюдських і демократичних цінностей з метою  досягнення стабільності, миру та процвітання, – це Європейський Союз.  Із підписанням та ратифікацією у 2014 році Угоди про асоціацію між Україною та ЄС  підтверджується незворотність курсу  нашої країни на європейську інтеграцію, метою якої є набуття членства в Європейському Союзі.  

День Європи – символ   успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права. Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:  формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України; ознайомлення з європейськими цінностями та традиціями;  популяризація загального європейського культурного надбання;  залучення населення  України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до європейського співтовариства. 

Започаткуванням відзначення Дня Європи вважається Декларація Шумана, оприлюднена 9 травня 1950 року; саме цю подію як  святкування  Дня Європи визначено у 1985 році на Саміті Ради ЄС.  Україна – єдина держава не член ЄС, яка на державному рівні відзначає День Європи (оскільки 9 травня –  День Перемоги, в нашій країні урочисті заходи з нагоди Дня Європи проводять щорічно у третю суботу травня згідно з Указом Президента 2003 року). 

Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не лише за географічною ознакою, а й за духом, історією, спільними цінностями, адже ми –  невід’ємна частина європейської цивілізації.

Ліцеїсти мають власне уявлення про європейський світ, яке формується  завдяки отриманим  знанням і , звичайно, (!) під час   подорожей країнами Європи.

Ініціатором першого європейського турне у 2012 році стала учитель (на той час ліцею) німецької мови  Марина Миколаївна Сидоренко. Перші екскурсанти  відвідали Прагу, Дрезден, Відень. Наступного року був обраний маршрут «Замки Баварії та Австрії», під час якого мандрівники мали можливість не лише  знайомитись з   історичними пам’ятками, а й насолоджувались мальовничими Альпами.

У 2014 році  головною метою ліцеїстів було знайомство з Берліном та подорож територією Польщі й Угорщини, а в 2015 році відбувся неймовірний тижневий тур, що включав  міста: Будапешт, Зальцбург, Флоренція, Венеція, Мілан, Любляна.

У 2017 році естафету організації  європейських мандрів перейняли  вчителі англійської мови Надія Петрівна Кресан та Світлана Іванівна Афанасова. Кількість охочих долучитися до такої акції зростала щороку, і керівникам доводилось для поїздки  замовляти  вже цілий вагон електропоїзда та найбільший із можливих екскурсійних автобусів. 

Краків, Прага, Відень, Будапешт, Мішкольц-Тапольца, Токай – міста Європи, відвідані нашими туристами в 2017 році. У наступному році ліцейські  мандрівники вирушили в напрямку до Італії, побували на землях Польщі, Чехії, Австрії, Словенії, Угорщини. А минулого, 2019 року, туристський автобус з ліцеїстами навідав Варшаву, Берлін, Франкфурт, Амстердам, Зютфен, Париж, Версаль, Прагу, Краків.

Неперевершені враження, позитивні емоції, пізнавальна інформація, незабутні відчуття – те, що назавжди залишиться в пам’яті подорожуючих!

 

Проте є країна чи місто Європи, які все ж  сподобались найбільше! Де  досвідчені екскурсанти порадять побувати?

Світлана Іванівна неймовірно зачарована  Австрією, в якій «комфортно, затишно, спокійно…»; це країна, де «особлива атмосфера і куди хочеться повернутися знову».

Надія Петрівна у захваті від Італії, яку називає «країна красива (красиві архітектура, люди, стиль життя)», а   Нідерланди й Австрія – «країни казкові». А щодо міст, то вона, турист досвідчений, рекомендує «Флоренцію – місто культури, історії, мистецтва – та романтичний Париж – місто, яке надихає, місто, в яке хочеться повернутися знову, місто, яке з першого разу або подобається, або ні!»

Початківець у справі європейських подорожей Світлана Михайлівна Симан вважає, що Амстердам і Париж у виборі тотожні!

А ось  думки наших дівчат – минулорічних мандрівниць. 

Євгенія Ворона: «Як на мене, усі міста просто неймовірні й достойні того, аби їх побачив кожен. Та мій фаворит – Париж». 

З нею солідарна Тамара Смалій: «Найбільше сподобався Париж!»

Єкатерина Коваленко: «Цілком справедливою буде думка, що Париж – це найкраще місце на планеті. Відвідавши його, побачивши стиль життя, я зрозуміла, що неодмінно повернуся сюди…Париж був моєю мрією з дитинства, тому неймовірно зраділа нагоді навідатись до парижан. Архітектура міста – це щось надзвичайне, чого тільки варта красуня Ейфелева вежа! Не можна не згадати відомих усьому світу паризьких модниць – я в захопленні від їх почуття стилю. Наполегливо раджу відвідати це місто та насолодитися його атмосферою!» 

Анна Тимченко: «Гуляючи вуличками Амстердама, проходячи повз чисельні мости над каналами, усаджені квітами,  оминаючи різнокольорові фасади будинків, ти назавжди закохуєшся у це місто».

Проте, всім відома істина: краще один раз побачити…

Оскільки цьогоріч малоймовірною видається  подорож країнами Європи, можна стати учасником віртуальних екскурсій. Кілька таких пропозицій підготували учасники ліцейського «Євроклубу» (розділ «Учню» на сайті ліцею, рубрика «Гуртки»/ «Євроклуб»). 

 

Прочитано 53 разів

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Web Analytics
monarchy-univalent