Вівторок, 03 березня 2020 22:45

Герої серед нас

(1 Голосувати)

Виховна година на тему «Герої серед нас» на першому курсі історичного класу проходила під девізом: «Як добре те, що смерті не боюсь я і не питаю, чи тяжкий мій хрест». Мета заходу – виховання в учнів  почуття патріотизму, поваги й пошани до учасників ООС, які захищали Україну й готові в будь-який час стати грудьми проти ворога. Учні поринули в атмосферу почуттів  гордості та усвідомлення того, що найсвятіший обов’язок кожного громадянина – захищати Україну, ознайомилися з іменами тих, хто виконав його у складний для нашої держави час, вшанувати пам'ять загиблих воїнів Ніжинщини. Класний керівник розповіла про славних земляків, які й зараз не стоять осторонь, коли країна виборює свою волю й незалежність, цілісність і єдність, а гідно несуть службу в лавах Збройних сил та Національної гвардії України, у прикордонних військах, батальйоні спецпризначення «Чернігів», добровольчих формуваннях. Нам є, ким пишатися. Близько 600 ніжинців побули в зоні ООС. Та, на жаль, із поля бою не повернувся не один десяток кращих синів Чернігівщини. Героїзм і мужність цих людей буде завжди прикладом для молодих.

Учні історичного класу найкраще знають, що розпочиналося все з Революції Гідності 18 – 20 лютого 2014 року. Вшановуючи подвиг загиблих, поетеса Людмила Максимлюк у вірші «А сотню вже зустріли небеса…» переконує, що вони ціною власного життя подарували нам шанс змінити Україну. Поезію прочитала Черненко Анна. Учнів збентежили також  вірші Ірини Цілик, Тетяни Винник, які прочитали  Ядута Лілія, Бондар Анна.

Першокурсники – історики мають батьків, котрі побували в зоні ООС. Це мужні чоловіки, якими слід гордитися: Рубах Сергій Олександрович, Яковенко Олександр Вікторович, Черненко Валерій Михайлович. А батько Петренка Андрія  Павло Анатолійович і зараз перебуває в зоні  бойових дій. Удома на нього чекають четверо дітей і дружина.

Учениці класу Рубах Ангеліна та Черненко Анна виступили перед однокласниками й розказали про своїх батьків-воїнів, яких вони дуже люблять. Це була дитяча сповідь зі сльозами на очах, яка нікого не залишила байдужим.

Завданням молодого покоління є продовження справи розбудови демократичної держави. А це можливе лише за умови гарної освіти. Учні пообіцяли поглиблювати знання з історії та інших наук.

Класний керівник 1 курсу історичного класу     В.М. Бережняк