Середа, 29 січня 2020 18:51

Проєктна діяльність як засіб STEM-навчання учнів

(1 Голосувати)

Проєктна діяльність як засіб STEM-навчання учнів

29 січня 2020 року на базі НДУ ім. М. Гоголя відбувся семінар для вчителів ЗЗСО міста з теми «Проєктна діяльність як засіб STEM-навчання учнів та участі у партнерській мережі «Екологічна освіта для сталого розвитку в Україні». У семінарі взяли участь 22 учителі  біології, хімії, географії, методист ММК Гіль О.М., заступники директора з НВР ліцею Коткова Л.І та Крапив’янська Л.В.  Викладачі університету, за сумісництвом учителі Ніжинського ліцеї Ніжинської міської ради при НДУ ім. М. Гоголя, представили присутнім результати роботи над проєктом «Графський парк – парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення». Над ним учителі та учні ліцею розпочали роботу восени 2017 р. в рамках дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня з теми «Науково-методичні засади створення та функціонування Всеукраїнського науково-методичного віртуального  STEM-центру».

Керівник проєкту Коваленко С.О. ознайомила присутніх з об’єктом, предметом, метою. Наголосила на тому, що для досліджень були залучені вчителі біології, хімії, географії. Робота над проєктом дала змогу учням здійснювати самостійно-пізнавальну діяльність під час позакласної та позаурочної роботи.

Учитель географії, кандидат географічних наук Шовкун Т.М. представила результати роботи по вивченню ґрунту Графського парку.  Презентувала ґрунтовий розріз та ознайомила з показниками, за якими вивчали ґрунт. Під час досліджень відбувалася інтеграція таких наук як ботаніка, географія, хімія.

Кузьменко Л.П., кандидат біологічних наук, учитель біології і екології ліцею ознайомила присутніх з результатами  досліджень по вивченню орнітології Графського парку різних років. Учениця І курсу природничого класу Ручка Оксана  презентувала вчителям проєкт з екології на тему «Вивчення Графського парку: ґрунт, рослинність,  птахи» (керівник Кузьменко Л.П.). Він був представлений на олімпіаді з екології на міському рівні. Ручка О. посіла ІІ місце та  поїде на ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології.

Кармалика Катерина, учениця ІІ курсу природничого класу, ознайомила  вчителів  з  науково-дослідною роботою МАН України з теми «Парк Ніжинського педінституту» як об’єкт природо-заповідного фонду Ніжинського району» (науковий керівник - Лобань Л.О., кандидат біологічних наук, учитель біології і екології). Учениця наголосила на тому, що за результатами дослідження було складено анатований список, до якого увійшли 104 види рослин, що знаходяться в графському парку. Кармалика К. на міському етапі конкурсі-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України  з вищезазначеним проєктом посіли І місце та буде представляти м. Ніжин на ІІ етапі.

«Зміна видового складу рукокрилих Графського парку» над такою темою працював разом з учнями ліцею учитель біології і екології Кедров Б.Ю. Він зазначив, що в Графському парку проживає 5 видів кажанів, дав кожному з них стислу характеристику, ознайомив учителів з їх чисельністю та ділянками парку, де вони проживають.

Москаленко О.В., кандидат хімічних наук, учитель хімії представив результати роботи з теми «Дослідження фізико-хімічних параметрів водойми Графського парку». Він зазначив, що учні мали змогу працювати  на новому обладнанні лабораторій університету, на  ньому вони провели моніторинг води озера Графського парку. У результаті досліджень були визначені твердість води в різні пори року, значення рН. Зроблено аналітичну характеристику результатів дослідження, яка показала, що фізико-хімічний склад води озера Графського парку в належному стані.

Наприкінці семінару відбулося обговорення результатів роботи над проєктом, учителі міста висловили свої враження від почутого та побаченого та  захопилися ідеєю роботи над проєктами, пов’язаними з екологією в м. Ніжині.

Крапив’янська Л.В., заступник директора з НВР