Четвер, 10 жовтня 2019 15:36

Таємниці художнього слова

Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Уже не один рік ніжинці мають можливість спілкуватися з письменниками сучасності, адже в місті щорічно проходить Міжнародний літературний фестиваль  інтеграції слова в сучасному арт-просторі «Литаври», ініціатором та організатором якого є відома нам усім пані Тетяна Винник. Так, до кожної школи приїздять поети та прозаїки, щоб подарувати нам відчуття окриленості. 

Наш ліцей цьогоріч знову долучився до цього грандіозного дійства й насолодився прекрасним – літературою. Сьогодні ми познайомилися з Роксоланою Сьомою – авторкою романів «Вакації у Тангермюнде», «Голова», «Світи суміжні», лауреаткою літературного конкурсу видавництва «Смолоскип», Всеукраїнської літературної премії імені Олександри Кравченко, премії «Дебют року-2012» від книжкового порталу «Друг читача». 

«Письменництво, певно, як і будь-який інший різновид мистецтва, – така штука, що існує собі й твориться незалежно від бажань та прагнень автора. Це магія, котру неможливо приборкати чи увібгати в певні рамки. І автор, на моє переконання, є лише інструментом у руках вищих сил», – зазначила письменниця, журналістка, редакторка Роксолана Сьома. 

На нашій зустрічі була справжня розкіш спілкування. Дізналися, як твориться сюжет роману; як опрацьовуються історичні джерела; як можуть перетинатися в нашій уяві два світи чи два часові пласти; коли приходить натхнення й  звідки воно черпається; письменник – професія чи покликання?..

Було багато запитань… і стільки ж цікавих відповідей.

Пані Роксолана дякувала нам за розумних і зацікавлених ліцеїстів, а ми їй – за ще одну цікаву й насичену сторінку нашого життя.

Із вдячністю – Людмила Коткова, учитель української мови

 

Прочитано 91 разів

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Web Analytics
monarchy-univalent