Четвер, 25 квітня 2019 21:44

Чорнобиль не має минулого часу

26 квітня 2019 року виповнилося 33 роки з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття. Чотири букви – ЧАЕС – стали символом трагедії, яка доторкнулася до мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви в безпомічних людей. 26 квітня 1986 року о 1 годині 24 хвилини на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС, найпотужнішій у СРСР, пролунали послідовно два вибухи, які сповістили весь світ про трагедію століття. Сталася перша в світі потужна техногенна катастрофа на атомному об'єкті. Радіонукліди проникали в землю, воду, рослини, вражали людей, все живе. У таких надекстремальних умовах вступали в боротьбу з атомною трагедією десятки тисяч людей.

Протягом тижня – з  22 по 26 квітня - у ліцеї були проведені виховні години, присвячені Чорнобильській трагедії. Учні перших та других курсів  дивилися уривки фільмів про атомну катастрофу, визначали причини та наслідки аварії на ЧАЕС. Ліцеїсти вшанували загиблих ліквідаторів лиха. Захопливою виявилась зустріч першокурсників природничого та математичного класів з працівниками Ніжинської центральної бібліотеки, які не лише цікаво розповіли про вищезазначені події, але й ознайомили ліцеїстів з сучасною флорою та фауною чорнобильської зони, як символом відродження природи.

Сподіваємося, що учні засвоїли уроки мужності, жертовності та співпереживання, а також  будуть дотримуватися рекомендацій у повсякденному житті, щоб контролювати вплив радіації на організм.

Класний керівник 2 курсу історичного класу Мельниченко В. В.