П'ятниця, 15 лютого 2019 23:25

Вибір професії – вибір майбутнього

У житті ми щодня зустрічаємося з представниками різних професій. Від кожного з них ми, звичайно, очікуємо якісної роботи: від кулінарів – смачної їжі, від учителів – якісних знань, від лікарів – уважного ставлення, від продавців – чемного обслуговування. Але чому не завжди отримуємо бажаний результат? У чому ж причина? Відповідь проста: «Не буває поганих працівників, є люди, які займаються «не своєю» справою». Тож як не помилитися з вибором професії, яка відповідала б здібностям, приносила задоволення та користь? Допомогти в цьому може профорієнтація – комплекс заходів, спрямованих на ознайомлення особистості з її індивідуально-психологічними особливостями для того, щоб правильно обрати професію.

Протягом двох тижнів у рамках профорієнтаційної роботи з ліцеїстами працювали психолог ліцею Солдатенко Світлана Володимирівна та представник Ніжинського міськрайонного центру зайнятості Бондаренко Ірина Володимирівна. Світлана Володимирівна проводила з учнями вправу «Сліпий вибір», яка демонструвала наслідки необдуманого вибору професії без урахування індивідуальних здібностей, фізичних та психологічних вимог професії, попиту на ринку праці та ін. Далі психолог презентувала ліцеїстам  сайт «PROFORIENTATOR.INFO», який ознайомлює зі світом сучасних професій, дає можливість здійснення профдіагностики в режимі онлайн та ін.

Ірина Анатоліївна Бондаренко наочно зобразила та показала учням життєвий шлях людини й період, який припадає на вибір та подальше освоєння професії. Розповіла про найоптимальніші шляхи та джерела фінансових надходжень. За допомогою запропонованого Іриною Анатоліївною тесту ліцеїсти змогли визначити основні мотиви їх професійного вибору. Також спеціаліст  ознайомила учнів із сайтом Державної служби зайнятості (платформа профорієнтації та розвитку кар’єри), який містить багато пізнавальної та актуальної інформації. Ірина Анатоліївна презентувала  електронний варіант тесту «Моя професія» із метою подальшого дослідження учнями їх інтелектуальних, соціально-психологічних, професійно значущих якостей, професійних інтересів та цінностей. Після проходження такого тесту ліцеїсти  отримують звіт із переліком професій, які підходять саме їм. Також Ірина Анатоліївна підготувала для учнів багато цікавого та  корисного просвітницького матеріалу (листівок, буклетів, брошур).

Вибір професії – це дійсно вибір майбутнього. Тож нехай вибір буде правильним, а майбутнє подарує багато професійних злетів та досягнень!

Світлана Володимирівна Солдатенко, психолог ліцею