Неділя, 20 травня 2018 17:37

Навачально-польові збори в ліцеї

17-18 травня 2018 р. відповідно до вимог ст.9 «Закону України про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України «Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді, з метою виконання програми предмета «Захист Вітчизни» та закріплення військових знань і навичок юнаками, які завершили вивчення курсу предмета «Захист Вітчизни» на базі в/ч А3160,  ЗЗСО № 17  ліцеїсти брали участь  у навчально-польових зборах.

Заняття розпочиналися  на плацу в/ч А3160 з оголошення наказу про початок зборів та інструктажу з правил техніки безпеки під час проходження зборів. Заняття включали стройовий огляд, стройове злагодження підрозділу, тактичну підготовку й військову топографію. Учні тренувалися  у виконанні стройових прийомів, навчалися діям підрозділу у різних умовах тактичної обстановки та діям дозорних під час огляду місцевості й місцевих предметів, діям солдата в бою, прийомам і правилам виконання способів пересування солдата на полі бою, діям в пішому порядку, вимогам до вибору місця ведення вогню і спостереженню за противником, прийомам і правилам обладнання і маскування окопу для стрільби лежачи, способам ведення розвідки, вивчення місцевості.   На базі ЗОШ № 17 учні   склали нормативи з фізичної, тактичної, медичної підготовки. По завершенню зборів  було проведене шикування та  підбиті підсумки. Керівниками під час зборів були вчителі Свістов Є.В., Сипченко Ф.С. та Кіндєєв П.В.

Дівчата проходили навчально-польові збори на базі Ніжинського медичного коледжу та ліцею. Ліцеїстки відпрацьовували навички надання  пораненому першої допомоги під бою, тренувалися накладати різні види пов’язок. Керівниками зборів у дівчат були вчителі Кузьменко Г.П та Мазур Н.П.