Вівторок, 20 лютого 2018 23:42

Герої поруч нас

У рамках тижня  військово-патріотичного виховання «Я – патріот і господар землі» у Ніжинському  ліцеї Ніжинської міської ради при НДУ ім. Миколи Гоголя відбулася зустріч учнів 1 та 2 курсів математичного класу із місцевим фотожурналістом, фотохудожником І.Волосянкіним. Цей захід «Герої для нас як приклад» став уроком мужності для шістнадцятилітніх юнаків та дівчат, оскільки Ігор Анатолійович не просто фотожурналіст, а військовий фотокореспондент, учасник Революції Гідності.

Стати військовим фотокором було мрією І. Волосянкіна, яка згодом здійснилася. «Не думав лише, що це буде у своїй країні», - сказав гість про свою професію, показуючи фотоапарати, з якими довелося працювати на Майдані 2013 – 2015 років. Розповідь героя вразила учнів до глибини душі, адже він був у гущі подій, описав усі етапи революції, показав світлини. Автор вважає, що слід робити такі фото, щоб торкалися серця. Роблячи знімки, вибирає очі людини, бо вони багато про що говорять. Демонструючи фотографії, було видно, як І. Волосянкін укотре переживав ці події. А знімав він найстрашніші епізоди війни: народження «тітушок» 18 травня 2013 року, події 1 грудня – початок  заворушень, найскладнішу ніч Революції Гідності 19 лютого 2014, оборону стадіону та ін.

І.Волосянкіну не один раз пощастило врятуватися від куль. У січні 2014 року,  коли  подібні виступи  почалися в Чернігові, військовий фотокор  з’явився там одним із перших. Він розумів, що українці як нація почали відроджуватися, і  не міг бути осторонь цих подій.

Ми низько вклоняємося герою. Справжнім українцям слава!

Класний керівник 1 курсу математичного класу  Бережняк В. М.