Четвер, 28 вересня 2017 07:07

STEM – навчання через дослідження

Ніжинський ліцей Ніжинської міської ради при НДУ ім. М. Гоголя є одним із 15 навчальних закладів України, що під патронатом Національного центру «Мала академія наук України» долучився до проведення дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Науково-методичні засади створення та функціонування Всеукраїнського науково-методичного віртуального STEM-центру».

І ось 27 вересня 2017 року відбулася зустріч з представниками НЦ МАН України: Чернецьким Ігорем Станіславовичем, завідувачем відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ МАН України, кандидатом педагогічних наук, Головою ВГО «Асоціація учителів фізики «Шлях освіти – ХХІ»; Поліхун Наталією Іванівною, провідним науковим співробітником Інституту обдарованої дитини АПН України та НЦ МАН України, кандидатом педагогічних наук. Серед почесних гостей були присутні Пономаренко Надія Олексіївна, заступник начальника Управління освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області, та Левицька Тетяна Михайлівна, завідувач міським методичним кабінетом.

Ігор Станіславович провів майстер-клас із учителями ліцею та шкіл міста на тему «Цифровий вимірювальний комплекс як формувальний фактор STEM-орієнтованого освітнього середовища». Педагогам були представлені цифрові вимірювальні комплекси, які мають зацікавлювати учнів на уроках фізики, хімії, біології тощо. Також пан Чернецький зауважив, що Всеукраїнський віртуальний STEM-центр зорієнтований на інтегроване використання науково-освітніх ресурсів в єдиному інформаційному просторі системи освіти України всіма учасниками навчального процесу.

Наталія Іванівна провела з учнями ліцею та шкіл міста практичне заняття «Як стати Нобелівським лауреатом», на якому вихованці вчилися формулювати дослідницькі питання й сміливо дивитися в майбутнє. Надзвичайну зацікавленість в учнів викликали досліди, проведені на сучасному обладнанні, зокрема цифровому мікроскопі.

Успішний старт відбувся! Учні та педагоги з нетерпінням чекають наступної зустрічі, яка обіцяє масштабну навчально-дослідницьку діяльність.

Коткова Л. І., заступник директора

з навчально-виховної роботи