Четвер, 08 лютого 2024 22:48

Секрети перемоги

Навчання – це, без сумніву, важка праця, що потребує зосередженості, наполегливості, сумлінності, цілеспрямованості. Додаткова ж участь в академічних змаганнях: олімпіадах, марафонах, конкурсах – праця ще важча, відповідальна й часто виснажлива, що поглинає час на відпочинок, розваги, живе спілкування. Що ж спонукає учнів братися за таку нелегку роботу, ще глибше занурюватися в інформаційне море, наражатися на додаткове хвилювання? Амбітність? Відповідальність? Цікавість? Задоволення? Думаю, дієвий кожен із перерахованих чинників.

Здорові амбіції – прекрасний мотив для досягнення мети, маркер внутрішньої сили й організованості, стимул інтелектуального, духовного й професійного зростання, неодмінна запорука успіху. Відповідальність (як же без неї в колективі?) є ознакою надійності, ініціативності, самостійності, зрілості людини, її готовності до виконання обов’язків, підтримки всіх причетних до спільної справи. А хіба не цікаво потрапити в нестандартні умови, звідати щось нове, спробувати свій потенціал серед найсильніших, кинути виклик випробуванням? А ще – задоволення. Так-так, саме задоволення від хвилин натхнення, відчуття творчого осяяння, насолоди від яскравого результату, радості від подолання ще одного рубежу: я можу – і це велике щастя! Урешті, багато хто отримує задоволення й від самого процесу пізнання, доторку до святого – знань!

Упевнена, що саме ці мотиви окрилюють Володимиру Гавриш, ученицю першого курсу математичного класу нашого ліцею, переможницю ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури, ІІІ (обласного) етапу ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, фінального етапу ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Таких високих результатів Володимира досягла багаторічною роботою над собою, відповідальністю, наполегливістю, старанністю, органічною зацікавленістю різними предметними сферами, а також завдяки підтримці батьків, учителів школи й ліцею. Попри тендітність, ніжність і скромність, Володимира – сильна особистість, душа колективу, цілеспрямована й творча. Кожне її слово влучне, кожна думка свіжа, кожна ідея – оригінальна. І ще –любов до того, чим займається, – безмірна.

Пишаємося Володимирою, вітаємо її з цими вагомими перемогами й бажаємо незгасного інтересу до пізнання нового та чергових досягнень!

Надія Пасік, учителька української мови