Четвер, 23 листопада 2023 21:11

Надзвичайний світ природи

Чи можуть бути природничі науки захоплюючими?

Саме цій темі був присвячений позакласний захід "Турнір Юні природодослідники", проведений 23 листопада учителями Гавій В. М. та Мазур Н. П. Учні 9-их класів шкіл міста, які побували на ньому, отримали багато позитивних емоцій, розширили свій кругозір і ще раз усвідомили значення природничих наук у житті людини.

Головними дієвими особами заходу були ліцеїсти першого курсу природничого класу, які об'єднались у три команди. Вони  мали можливість презентувати себе у ролі доповідача, рецензента та опонента. Цікавими та різноманітними були їх виступи. Зокрема, вони відповідали на запитання: 'Чи існують реальні прототипи у природі схожі на міфічних істот («Перевертні»)?; як би змінились  різноманітність, фізичні та хімічні властивості основних класів органічних сполук, якщо для атома Карбону були можливі тільки стани  sp– та sp2 – гібридизації («Плоска органіка»)?;чи можна дати біологічне пояснення особливостям інтелекту блондинок («Блондинки»)?

Переможцями у номінаціях "Кращий доповідач" стала Ганжа Анастасія, 'Кращий рецензент" – Гомоляко Андрій, "Кращий опонент" – Гуцаленко Валерія. Цікавими і непередбачуваними були змагання між командами. За результатами змагань третє місце виборола команда «Сонечко», друге місце – «Веселі карбони», а переможцями стали «Гібридизовані карбончики».  Сподіваємося, що цей захід підсилив інтерес учнів шкіл міста до вивчення природничих наук.

До нових зустрічей!

Учитель географії Шовкун Т.М.