Четвер, 20 квітня 2023 16:04

Тиждень психології. День четвертий

(1 Голосувати)

Сьогодні апробували з ліцеїстами-другокурсниками казку як ефективний метод у роботі психолога. Так-так, саме казку. Адже, як стверджує відомий психоаналітик Карл Юнг, казки, які ми чуємо в дитинстві, закріплюються в нашій підсвідомості й проявляються в дорослому житті у вигляді універсальних сценаріїв поведінки, формують наші життєві цінності. Учні пригадували свої улюблені казки, аналізували їх та зіставляли зі своєю структурою цінностей, стратегіями поведінки в реалтному житті. Ось деякі приклади. Казка "Лисиця і журавель" сформувала в однієї з учениць життєвий принцип "Не роби іншому те, чого собі не хочеш". "Гидке каченя" залишило в пам'яті іншої ліцеїстки емоційний відбиток та навчило ніколи не оцінювати людину за її зовнішністю, а ще завжди залишатися собою й цінувати свою індивідуальність. Казка "Непохитний олов'яний солдатик" і досі проявляється в цілеспрямованій поведінці, сміливості в подоланні різних життєвих труднощів на шляху до своєї мрії ще однієї ліцеїстки. Також учні згадували казкових персонажів, риси характеру яких можуть допомогти в досягненні успіху, подоланні скрутних життєвих ситуацій, формуванні оптимістичного погляду на життя.

А доказом того, що в душі кожного дорослого живе дитинство, стало групове фото, де ліцеїсти вирішили додати в кадр свої дитячі м'які іграшки та домашніх улюбленців. Нехай життя буде світлою казкою, де добро обов'язково переможе зло!!!

Світлана Солдатенко, психолог ліцею

Галерея зображень