Середа, 07 квітня 2021 06:16

Здоров’я як фізична, психологічна, соціальна гармонія людини

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

7 квітня, щорічно відзначають Всесвітній день здоров'я, починаючи з 1950 року, саме тоді було засновано Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ)  в рамках ООН. Мета святкування – підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому. У наш час здоров'я – це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища.

Основними складовими здорового способу життя є:

  • раціональне харчування;

  • фізична активність і загартовування;

  • особиста гігієна;

  • відсутність шкідливих звичок (вживання алкоголю, наркотичних речовин, тютюнокуріння);

  • позитивні емоції;

  • інтелектуальний розвиток;

  • режим праці та відпочинку;

  • самоконтроль за станом здоров’я.

 Згідно з даними вчених, здоров'я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлено способом життя людини, близько 40% – соціальними й природними умовами життя, 10% становить спадковість. Геніальний лікар і філософ Давнього світу Гіппократ стверджував, що яка діяльність людини, такою вона і є, такі і її хвороби. Висновок такий – необхідність вести здоровий образ життя була актуальною як в стародавньому світі, так і сьогодні, тому що він (здоровий образ) – є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров'я навіть у складних екологічних і соціально-економічних умовах, забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля. ВОЗ присвячує кожен щорічний Всесвітній день здоров'я будь-яким темам і проводить різні пропагандистські заходи, як в цей день, так і тривалий час після 7 квітня. Зокрема, їм приділяють увагу Генеральний секретар ООН і Генеральний директор ВОЗ в своїх щорічних посланнях, присвячених цьому дню.

Ніхто не хоче хворіти. Адже хвороба  –  це, як мінімум, клопоти й витрати. Ви не тільки погано почуваєтесь, але й не можете працювати або вчитись, заробляти гроші чи дбати про свою сім’ю.

Не дарма кажуть: профілактика краща за лікування. Бережіть себе та своїх близьких! Здоров’я вам!

Педагог-організатор   Філь Г.Ю.

Використані джерела:

https://zdrav.ck.gov.ua/uk/content/zdorovyy-sposib-zhyttya-shlyah-do-zdorovya

http://medrivne.com.ua/ua/news-1-21-432-pro-zdoroviy-sposib-zhittya-ta-yak-zberegti-svoe-zdorovya

https://uni-sport.edu.ua/content/7-kvitnya-vsesvitniy-den-zdorovya

Прочитано 25 разів
Web Analytics
monarchy-univalent