Візитна картка

Не бійтеся здаватися кращими, ніж ви є насправді. З часом ця маска стане вашим обличчям...

Ніжинський ліцей Ніжинської міської ради при НДУ ім. М. Гоголя – різнопрофільний ліцей, середній загальноосвітній навчальний заклад ІІІ ступеня, здійснює профільне навчання.

Засновником ліцею є Ніжинська міська рада. У своїй діяльності навчальний заклад підпорядковується управлінню освіти Ніжинської міської ради.

Науково-методичне забезпечення навчально-виховного процесу ліцею здійснюють міський методичний кабінет та  Ніжинський державний університет ім. М. Гоголя, співпрацю з яким регулює Угода.

Місія ліцею - формування випускника – громадянина України, соціально компетентної, творчої, високоморальної особистості, здатної до самореалізації й свідомого вибору власного місця в суспільстві.

Мета діяльності  – розвиток особистості ліцеїста шляхом упровадження системи профільної освіти.

Наш ліцей це -

• упровадження компетентнісного підходу в навчально-виховний процес;

• високорозвинена система профільного навчання;

• вступ за результатами конкурсних випробувань;

• високий рівень мотивації учнів до вступу до ВНЗ і, як наслідок, - високий рівень навчальних досягнень;

• ефективна система роботи з обдарованими учнями, результатом якої є  участь  ліцеїстів у Всеукраїнських олімпіадах із базових дисциплін, у конкурсах-захистах науково-дослідних робіт учнів-членів МАН України, інших навчальних конкурсах;

• стовідсотковий вступ ліцеїстів до ВНЗ України та адаптованість до навчання у вищих навчальних закладах: готовність до сприйняття лекційно-семінарської системи, високий рівень навичок самостійної роботи;

• пара тривалістю 1 год. 20 хв. як основна форма навчального заняття;

• тісна співпраця з НДУ імені Миколи Гоголя, залучення до роботи викладачів університету;

• інноваційна діяльність педагогів, активне впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес;

• реалізація індивідуальних освітніх потреб учнів шляхом упровадження системи додаткових освітніх послуг;

• здійснення дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Науково-методичні засади створення та функціонування Всеукраїнського наукового-методичного віртуального STEM-центру (ВНМВ STEM-центр)» на 2017-2021 роки;

• досвід особистісно-орієнтованого виховання;

• систематична робота щодо створення позитивного іміджу ліцею;

• лауреат громадянської акції "Флагмани освіти і науки України" (2010);

• переможець у номінації «Альма-матер року – 2017» щорічного загальноміського конкурсу «Людина року – 2017»;

• переможець у номінації «Кращий навчальний заклад» загальноміського конкурсу «Талант року-2018», організованого благодійним фондом «Копиця».

Пріоритетні предмети

• Іноземні мови (англійська, німецька) та українська мова і література

• Історія, правознавство

• Біологія і хімія

• Алгебра, геометрія

Результати рейтингів діяльності ліцею:

•   63 місце серед шкіл України за результатами ЗНО-2009, Вісник ТІМО, №1, 2010.

•   81 місце серед шкіл України за результатами ЗНО-2010, Вісник ТІМО, №1, 2011.

•   76 місце серед шкіл України за результатами ЗНО-2012, Вісник ТІМО, №9-10, 2012.

•   116 місце серед шкіл України за результатами ЗНО-2012 з української мови та літератури, Вісник ТІМО, №3-4, 2013.

•   143 місце серед шкіл України за результатами ЗНО-2013, Вісник ТІМО, №9-10, 2013 (це другий результат по області і сімнадцятий по Україні серед навчальних закладів, що мають більше ста випускників).

•   10 місце у рейтингу «50 кращих шкіл України» за версією журналу «Фокус», Фокус, №16 (329), 2013.

•   120 місце серед шкіл України за результатами ЗНО-2014, Вісник ТІМО, №7-8, 2014.

•   253 місце у рейтингу загальноосвітніх закладів за результатами зовнішнього оцінювання з української мови і літератури, до якого включено  понад 7 тисяч загальноосвітніх навчальних закладів та 160 місце у рейтингу ліцеїв та гімназій (включено 723 заклади), (2015).

•   51 місце серед шкіл України, 1 місце в області, 28 місце  – з української мови та літератури, 114 місце - з історії України, 151 місце – з математики, 153 місце – з біології, 199 місце – з фізики, (2017).

•   137 місце в Україні, 2 місце в області, 107 - з української мови, 179 – з історії України, 55 – з біології, (2018).

•  149 місце в Україні, 1 місце в області, 106 - з української мови, 84 – з біології, 191 – з фізики, 111 – з хімії, (2019).