Вівторок, 15 березня 2016 09:05

«Рідна мова – українська, рідна мова – материнська!»

Саме під таким гаслом у весняні березневі дні  пройшов тиждень української мови та літератури в нашому ліцеї. Усі мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідного слова, а також вшанували пам'ять Великого Кобзаря, Тараса Григоровича Шевченка – основоположника нашої мови та літератури.

У рамках проведення тижня учні та вчителі ліцею змогли відвідати та отримати естетичну насолоду від різноманітних заходів, присвячених неповторності українського слова, кожен з яких вирізнявся своєю оригінальністю. Так, неабиякі творчі здібності, креативність мислення та величезну науково-дослідну роботу продемонстрували учні І курсу природничого та історичного класу в презентаціях  цікавих та оригінальних проектів: «Калейдоскоп мовних ляпів у побуті» (Савченко Марія, Пархоменко Дар’я), «Календар фразеологічних секретів» (Черненко Владислава), «Словничок західноукраїнських діалектів» (Дорошенко Ксенія) та «Календар прислів’їв і приказок» (Гавій Тетяна, Сірик Валерія).

Сторінками становлення й розвитку української мови від минулого до сьогодення нас провели учні І та ІІ курсу математичного класу на конференції «Доля рідної мови – доля України». Тут ми змогли почути цікаві змістовні доповіді ліцеїстів: «Заборона української мови» (Самсоненко Анна), «Доля української мови» (Левченко Юлія), «Життя та творчість Тараса Шевченка» (Бочковська Ірина), «Раритетні видання «Кобзаря» Т.Шевченка у книжкових фондах бібліотеки НДУ ім. М.Гоголя» (Журавльова Владислава), «Шістдесятники – нова генерація української інтелігенції ХХ століття» (Андрієць Богдан), «Україна у творчості Василя Стуса» (Гофман Роман, Платонов Денис), «Неологізми в сучасних засобах масової інформації» (Телефус Ілля), «Утиски української мови останні 100 років» (Гулов Олександр). Яскравою крапкою конференції став хвилюючий відеоролик «Українські діти у світі читають «Кобзаря», де з уст маленьких патріотів, які проживають у різних країнах, лунали вірші Тараса Григоровича Шевченка.

Тиждень рідного слова закінчився на жвавій, активній ноті – учні ІІ курсу історичного та природничого класу, з креативними та милозвучними назвами команд «СуфіксОК» та «Ягідка», виборювали звання кращих мовознавців. Та рідна мова не визначає переможців і переможених – вона об’єднує, тому перемогла, як завжди, дружба та любов до рідного слова.