П'ятниця, 20 листопада 2020 10:54

Учимося бути толерантними

Оцініть матеріал!
(4 голосів)

«Не все те неправильне, що тобі незрозумiле»

«Любов виникає з любові: коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю»

 Григорій Сковорода

 Усе в житті змінюється – і епохи, і народи, і філософії буття. Єдине, що не підвладне часу, –  це людські цінності та чесноти. Безсумнівно, однією з них є толерантність.

Старше покоління та й люди середнього віку добре пам’ятають, що ще років 15-20 тому ніде не чути було слова «толерантність», його тоді майже не вживали. Хоча воно досить старе і означало колись «терпіння». Сьогодні все інакше – це слово постійно на слуху, на вустах. Толерантність у сучасному світі – це терпимість до чогось своєрідного, істотно інакшого – чиєїсь думки, позиції, переконань. Це досить містке та глибоке поняття. Воно торкається і міжнародних відносин, і діалогу культур, і міжетнічних та міжконфесійних взаємин, і культури світу.

З метою формування толерантності у сучасного молодого покоління, а також з нагоди Дня толерантності (щорічно відзначається 16 листопада) у ліцеї відбулася онлайн-зустріч із дев’ятикласниками міста  на тему «Учимося бути толерантними». До її організації були залучені ліцеїсти 1 та 2 курсу лінгвістичних класів та їхні класні керівники Мохір В.В. та Симан С.М.

У ході спілкування було розглянуто сам термін толерантність, його визначення та складові. Також обговорювалась тема конфліктів та шляхи їх вирішення. Учасники пройшли тест на визначення свого рівня толерантності, переглянули  відеосюжети, прослухали притчі, вірші… А найголовніше -  зовсім незнайомі однин з одним підлітки дискутували, приходячи до спільної думки, обговорили таку нагальну тему і, сподіваємося, зробили правильні висновки.

Наприкінці хотілося б процитувати Ліну Костенко:

– Люди, будьте взаємно ввічливі! –
і якби на те моя воля,
написала б я скрізь курсивами:
– Так багато на світі горя,
люди, будьте взаємно красивими!

Класні керівники лінгвістичних класів

 Симан С.М., Мохір В.В.

Прочитано 229 разів
Web Analytics
monarchy-univalent