П'ятниця, 26 червня 2020 10:27

День Конституції – одне із головних державних свят України.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Конституція є Основним законом країни, який гарантує кожному громадянину права і свободи, визначає політичний устрій держави.

У ніч на 28 червня 1996 року, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада нарешті ухвалила і ввела в дію Основний закон держави.

«Є Конституція!» – були перші слова тодішнього голови Верховної Ради Олександра Мороза після ухвалення Конституції 315 голосами народних депутатів (при 300 необхідних). Цій важливій події передували 6 років (з 1990 по 1996 рр.) складної праці, консультацій, дебатів і домовленостей.

Конституція закріпила незалежність і суверенітет України. Саме на честь ухвалення Основного закону 28 червня й святкується День Конституції. Це єдине свято, яке закріплене в самій Конституції.

Дещо цікаве про Конституцію:

  • Кожен президент України складає присягу на вірність народу, поклавши руку на Конституцію та Пересопницьке Євангеліє.
  • Міжнародне співтовариство визнало Конституцію України однією з найдемократичніших у світі.
  • У 2011 році була презентована перша мініатюрна Конституція України– книжка розміром 2х3 см. 
  • У ній 160 сторінок, а кожна літера не більш як 1 мм. Важить книга всього 15 г. Мініатюра вмістила лише десяту частину тексту оригіналу. Автор – художник-графік Ігор Степанов – витратив на її створення близько двох місяців.
  • У 2019 році в мережі Інтернет з’явилася електронна Конституція України для дітей у вигляді коміксів (автори – брати Капранови, художник– Олександр Костенко).

 

Прочитано 203 разів
Web Analytics
monarchy-univalent