• Головна
  • Новини
  • Новини
  • Про попередження самовільного випалювання рослинності або її залишків та посилення відповідальності за такі дії
П'ятниця, 26 червня 2020 07:27

Про попередження самовільного випалювання рослинності або її залишків та посилення відповідальності за такі дії

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

На виконання листа Управління освіти Ніжинської міської ради Чернігівської області № 01-10/1115 від 18.06.2020 року, листа Управління освіти   і   науки   Чернігівської   облдержадміністрації   від № 04/1-08/1788 16.06.2020 року   «Про виконання доручення Уряду»

ПОПЕРЕДЖАЄМО  

1. про заборону самовільного випалювання рослинності або її залишків,

2. посилення відповідальності за самовільне випалювання рослинності або її залишків.

Додаток

Кримінальний кодекс України

Стаття 245. Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу

1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років. 

Кодекс України про адміністративні правопорушення (КУпАП)

Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Прочитано 190 разів
Web Analytics
monarchy-univalent