Середа, 26 лютого 2020 20:38

Сторінками історії математики

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

26.02.20 відбувся позакласний захід з математики для учнів першого математичного класу “Сторінками історії математики: видатні вчені”. 

Математика – галузь невтомного пошуку і важкої праці. Іноді на доведення однієї теореми потрібні роки. Праця вченого математика подібна до праці поета: як і в поезії, у математиці діють досить складний механізм пошуку і філігранне оформлення знайденого результату. Праця математиків присутня скрізь. Математики викреслюють орбіти космічних трас, визначають ритми роботи атомних реакторів та інших високоточних приладів. У кожному періоді історії математики були свої видатні постаті вчених, в яких були різні долі. Одні зажили слави і безсмертя ще за життя, іншим судилося пройти складні шляхи. Саме найбільш видатним постатям в історії математики і була присвячена конференція.

Всі ліцеїсти були розподілені на п’ять наукових робочих груп, кожна з яких протягом двох тижнів мала дослідити  життя і творчий шлях відомого математика:

1. Франсуа Вієт  (команда “Люди-X” , капітан ‒  Дяченко Ольга).

2. Рене Декарт (команда “Константа” , капітан ‒  Крутько Іван).

3. П’єр Ферма (команда “ВТФ” , капітан ‒  Кулешова Софія).

4. Леонард Ейлер (команда “Формула успіху” , капітан ‒  Скрипець Владислав).

5. Софія Ковалевська (команда “Синусята” , капітан ‒  Щербина Анастасія).

Відповідно до умов проведення конференції  кожна команда мала представити  презентацію по своїй тематиці, а інші учасники, заслухавши доповідь, задавати запитання доповідачу.

За перебігом конференції слідкували компетентні судді:

1. Крапив’янська Людмила Вікторівна (заступниця директорки ліцею).

2. Негода Віталіна Василівна (вчителька англійської мови).

3. Віра Марина Борисівна (вчителька математики).

4. Кіндєєв Павло Вікторович (вчитель інформатики).

В результаті  команда Люди-X, виступ якої був найбільш змістовним, цікавим та злагодженим, отримала титул “Краща команда”; за допитливість і найбільшу кількість змістовних запитань титул “Кращий інтерв’юер”  отримав Кашуба Роман;  титул “Найкреативніша команда” отримали “Синусята” за найбільш оригінальне представлення доповіді.

Вчителька математики

Віра Марина Борисівна 

 

Прочитано 327 разів

Галерея зображень

Web Analytics
monarchy-univalent