Середа, 18 грудня 2019 23:57

Звітна наукова конференція учнів-членів ліцейського наукового товариства

18 грудня в Ніжинському ліцеї Ніжинської міської ради при НДУ ім. М. Гоголя відбулася звітна наукова конференція учнів-членів Ліцейського наукового товариства. Ця подія стала важливим етапом у житті учасників та хвилюючим моментом для вчителів. Сьогодні наші ліцеїсти відчули себе в ролі молодих науковців і змогли представити цікаві дослідження.

Традиційно з привітальним словом до МАНівців звернулися керівник ЛНТ Коткова Людмила Іванівна та голова ради ЛНТ, директор ліцею Алєксєєнко Світлана Геннадіївна. Наставниці побажали учням успіхів, пізнання наукових істин, а також задоволення від плідної співпраці.

Свої роботи юні дослідники змогли презентувати на засіданнях секцій. Кошова Анастасія, учениця ІІ курсу лінгвістичного класу, (відділення «Мовознавство», секція «Українська мова») виступила з цікавою темою «Декодування діалектної лексики на позначення страв на Чернігівщині (на матеріалі лексики с. Хотинівка Носівського району та с. Кувечичі Чернігівського району)».

Потужний науковий потенціал демонстрували представники відділення «Історія», «Філософія та суспільствознавство» секцій: «Історичне краєзнавство», «Історія України», «Теологія, релігієзнавсво та історія релігій». Шаповал Катерина, учениця ІІ курсу історичного класу, ознайомила присутніх з окремими аспектами декабристознавста.  Салій Іван, учень ІІ курсу лінгвістичного класу, розповів про шлях навколосвітнього мореплавця Юрія Лисянського як етнографа. Карпенко Юлія, учениця ІІ курсу лінгвістичного класу, розкрила факти повсякденного життя студентів історичного факультету Чернігівського державного педагогічного інституту імені Т. Г. Шевченка в добу перебудови (1985-1991 рр). Актуальне для сьогодення дослідження з теми «Сексуальна експлуатація дітей» презетувала Мірошниченко Дар'я, учениця ІІ курсу історичного класу. Не менш важливого значення мала тема «Необхідна оборона як фактор, що включає злочинність діяння» Нечваля Олексія, учня І курсу історичного класу. Слухачі змогли почути про американський джаз 1910-1920 рр. від Рубах Ангеліни, учениці І курсу історичного класу, та цікаві факти про історичну реконструкцію гончарства на Чернігівщині від Ядути Лілії, учениці І курсу історичного класу.

Учасники відділення «Математика», «Фізика і астрономія», «Технічні науки» секцій: «Математика», «Авіа-та ракетомоделювання, машинобудування і робототехніка», «Астрономія та астрофізика» здивували дослідженнями проєкного характеру. Зокрема, Глущенко Олександр, учень ІІ курсу математичного класу, представив розрахунки рівнів світлового забруднення на астрономічному майданчику НДУ імені Миколи Гоголя. Головач Варвара, учениця ІІ курсу математичного класу, розповіла про застосування ізопериметричних властивостей геометричних фігур. Радченко Олександр, учень ІІ курсу математичного класу, презентував проєкт-дослідження щодо вдосконалення конструкції ракети класу S-1 для досягнення більшої висоти.

Слухачі відділень «Хімія та біологія», «Екологія та аграрні науки» у секціях: «Зоологія, ботаніка», «Біологія людини», «Загальна біологія», «Екологія», «Агрономія», «Хімія» змогли оцінити цікаві дослідження учнів ІІ курсу природничого класу.  Степаненко Назарвиступив із роботою «Якість питної бутельованої води». Примушко Софія розповіла про те, як вивчала морфологічні особливості черепа деяких представників ряду Гризуни. Кармалика Катерина охарактеризувала Графський парк як пам'ятку садово-паркового мистецтва м. Ніжина. Сатарі Жасмін доповіла про металокомплексні сполуки як безпечні регулятори росту при вирощуванні овочевих культур.

Серед учителів, учнів та наукових керівників на кожній із секцій були присутні викладачі Ніжинського державного університету імені М. Гоголя: кандидат філологічних наук, доцент кафедри слов'янської філології Петрик Олена Михайлівна; кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Кириленко Сергій Олексійович; кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, декан історико-юридичного факультету Мартиненко Володимир Васильович.

Процесом захисту МАНівських робіт вправно керували очільники секцій: Даньшина Тетяна Михайлівна (відділення «Мовознавство»), Желіба Олександр Володимирович (відділення «Історичне краєзнавство», «Історія України», «Теологія, релігієзнавство та історія релігії»), Шевчук Олександр Григорович (відділення «Математика», «Фізика і астрономія», «Технічні науки»), Гавій Валентина Миколаївна (відділення «Хімія та біологія», «Екологія та аграрні науки»).

Керівники секцій, наукові наставники, викладачі, учителі та учні активно ставили питання учасникам, підтримували та давали слушні поради щодо вдосконалення  робіт.

Члени ЛНТ під час своїх виступів продемонстрували високий рівень наукових знань, уміння чітко формулювати та висловлювати думку щодо теми або поставленого питання, а також вразили актуальністю тем досліджень.

Пишаємося нашими учнями, бажаємо ліцеїстам не зупинятися на досягнутому й чекаємо перемог на міському етапі конкурсу.

Бурльова М. С., учитель української мови