Неділя, 03 листопада 2019 21:05

Навіщо читати книжки?

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Одного разу американського інвестора, мільйонера та підприємця Ворена Бафіта запитали, в чому секрет його успіху. Він показав рукою на поличку з книгами й сказав: «Читайте 500 сторінок щодня. Це те, як працюють знання. Вони накопичуються як відсотки у банку. Всі можуть це робити, але не всі будуть».

Кожен, хто прочитає ці слова, одразу може знайти багато суперечливих аргументів. Адже, як можна щодня читати по 500 сторінок, це ж цілі томи книг, де брати на це час. Усі запитання є логічними й доречними, але погодьтеся, якби всі могли читати в такому обсязі, то кожен був би успішним і заможним. Звичайно, секрет успіху не тільки у прочитанні кількості сторінок, а в правильному їх розумінні.

На жаль, на сьогоднішній день молодь можна частіше побачити з гаджетами, у соцмережах, ніж з книгами в руках. Більшість вважає, що читання книжок – це вже неактуально, а дехто навіть називає цей процес принизливим. Але якби молодь все ж більше читала, а не формувала свій світогляд лише соцмережами та Інтернетом, то знала б, що після прочитання книги у людини протягом декількох днів підвищується рівень інтелекту. Крім того,  читання стимулює роботу мозку та запобігає його старінню, зокрема, в людини знижується ризик втрати пам’яті та концентрації уваги.

Цікавий факт встановили й американські дослідники, які дійшли висновку, що тривалість життя людей, захоплених читанням, в середньому на два-три роки більша порівняно з іншими. Тому, щоб прожити довше, потрібно проводити з книгою в руках близько 30 хв. в день. Виділити такий час для розвитку інтелекту, пам’яті, продовження життя й просто для задоволення не так важко.

Не випадково Ворен Бафіт порівняв книги з відсотками у банку, адже, саме з книг ми отримуємо найцінніші знання, які накопичуються, а отже, сприяють розвитку людини й крок за кроком приводять її до успіху.  

Тож відкладіть на 30 хвилин свої нагальні справи й присвятіть цей час читанню!

М. С. Бурльова, учитель української мови

 

Прочитано 279 разів
Web Analytics
monarchy-univalent