П'ятниця, 07 червня 2019 10:33

Цікава, пізнавальна та «смачна» екскурсія

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Сьогодні ми відвідали  ПрАТ «Комбінат «Тепличний», що знаходиться у с.м.т. Калинівка Київської області, де ознайомилися з сучасними гідропонними технологіями вирощування овочевої продукції у спорудах захищеного ґрунту. Ця подорож була незабутньою.

Нас вразила площа комбінату,  яка складала 42 гектари гідропонних теплиць, оснащених сучасним обладнанням, одним із найновітніших в Україні.

У технологіях вирощування огірків та томатів у спорудах захищеного ґрунту цікавим було те, що для вирощування зазначених культур не використовують ґрунт, а спеціальну мінеральну вату. Нас дуже вразили розміри рослин томатів, які досягають до 10 метрів і зростають у кубику мінеральної вати  розміром 7.5x7.5x6.5 см. Для запилення огірків комбінат використовує бджоли, а для запилення томатів – джмелі.  

Нам дуже сподобалося, що для захисту рослин комбінат використовує біологічний метод, хоча це і затратніше. Зокрема для боротьби з комахами- шкідниками активно використовують ентомофаги. Такі ентомофаги як Macrolophus caliginosus і Phytoseiulus persimilis  на ПрАТ «Комбінат «Тепличний»  не лише використовують, а також вирощують. Це  дозволяє застосовувати їх максимально ефективно. Завдяки цьому підприємство виготовляє чисту і безпечну продукцію, що відповідає вимогам стандарту «Global G.A.P.».  Тому комбінат активно експортує томати та огірки у країни Європейського Союзу.  

Побачивши з якою любов’ю і відповідальністю вирощують дану продукцію, ми без сумніву та з задоволенням ласували смачними стиглими помідорами й огірками.

Із усмішками на обличчі та повними пакетами огірків і томатів ми вирушили додому. Цю цікаву подорож ми будемо згадувати, ще довго… Тож подорожуйте і дізнавайтесь багато нового!!!

В.М.Гавій, С.О. Коваленко

та учні І курсу природничого класу

 

Прочитано 216 разів
Web Analytics
monarchy-univalent