Четвер, 14 березня 2019 20:43

Як зробити сучасний урок української мови цікавішим?

Оцініть матеріал!
(4 голосів)

У рамках тижня української мови та літератури сьогодні в ліцеї було проведено захід «Як зробити сучасний урок української мови цікавішим?», присвячений філологічній творчості на уроках словесності. 

Напевно, кожен погодиться, що одноманітність правил, виконання типових вправ інколи призводить до зниження інтересу та зацікавленості учнів під час вивчення української мови, тому виникає потреба в організації такої діяльності, яка змотивує їх підвищувати свою грамотність.

Проектна діяльність – один із шляхів такої мотивації. Виконання проектів має на меті урізноманітнення форм роботи, розвиток умінь працювати в групах, збирати, аналізувати, досліджувати мовний матеріал, редагувати його, удосконалювати літературний смак та мовне чуття.  

Власні проекти сьогодні презентували першокурсники ліцею. Кожна тема по-своєму цікава, важлива й актуальна. 

Учениці 1 математичного класу Дерев’янко Анастасія, Бець Вікторія та учениця 1 історичного класу Боровик Олександра представили присутнім проект під назвою «Порушення мовних норм у піснях українських виконавців». Така тема викликала цікавість у глядачів, адже музику слухають усі, до того ж для дослідження ліцеїсти обрали пісні, які найбільш популярні серед молоді. 

Наступний проект пов’язаний із кінематографом. Учениця 1 курсу історичного класу Мірошниченко Дар’я обрала для проекту тему, яка стосується американських та російських фільмів, назви яких зазнали порушення норм перекладу. Цікаво було спостерігати за реакцією присутніх, коли вони чули, як насправді має перекладатися та чи інша назва кінострічки. 

Мовлення сучасних дітей провокує багато питань, тому щоб кожен із нас міг порозумітися з підлітком, учениця 1 курсу математичного класу Корда Діана презентувала Словничок неологізмів мовлення сучасної молоді. 

Фінальною стала презентація газети «ЛіцЕра» – спільного проекту учнів та учителів ліцею. Виконавці проекту, лецеїсти під керівництвом учителів української мови Бурльової Марини Сергіївни та Лепьошкіної Оксани Вікторівни, поділилися враженнями від виконання такого виду роботи. Президент ліцею Олицький Богдан, учень 1 курсу природничого класу, озвучив присутнім власну статтю та поділився з дев’ятикласниками перевагами навчання в ліцеї. 

Проектна діяльність – це лише один із можливих шляхів удосконалення уроків української мови, щоб сприяти підвищенню грамотності учнів, урізноманітнити традиційні форми навчання і разом з тим полегшити підготовку до ЗНО. Звичайно, тем для дослідження іще багато, але вдалими і результативними вони будуть тільки тоді, коли зможуть зацікавити самих учнів.

Оксана Вікторівна Лепьошкіна, учитель української мови

 

Прочитано 645 разів
Web Analytics
monarchy-univalent