Середа, 06 лютого 2019 21:54

Мистецтво насолоджуватися книгою

Оцініть матеріал!
(8 голосів)

Ніжин знають далеко за його межами, адже це тисячолітнє місто зі своєю історією. Варто лише згадати грецьку колонію, яка з кінця XVII ст. була чи не найбільшою в Україні, або Ніжинську гімназію вищих наук князя Безбородька… А ще в нашому місті є унікальний Музей рідкісної книги імені Г. П. Васильківського. Серед відвідувачів –  сотні гостей міста (науковці, учасники міжнародних наукових конференцій, іноземні делегації). А сьогодні і юні лінгвісти доторкнулися до таємних сторінок нашого міста, перейнялися духом старовини, побачили надзвичайно цінне музейне зібрання рідкісних книг і рукописів… Цю окриленість подарував нам директор музею Морозов Олександр Сергійович – справжній поціновувач книги, мегарозумний екскурсовод, професіонал своєї справи. Емоції, звичайно, переповнюють… І це не лише моя думка. Зразу ж «посипалися» враження в соцмережі від моїх дорогих розумничків, які палко залюблені в книги…

«Відвідавши Музей рідкісної книги, ми ніби опинилися в машині часу:  прямували до шедеврів літератури різних епох. Ми гортали сторінки книг,  які пройшли крізь століття… А зараз занурюють в атмосферу спогадів і безмежно закохують у мистецтво слова. Переконалася в тому, що тримати в руках паперову книгу – це розкіш , яка нам, на щастя, дозволена. Сподіваюся, що ще багато разів завітаю в цей затишний книжковий дім» (Анастасія Прокопець). 

«Ми живемо  в епоху новітніх технологій, тож, на жаль, бібліотека займає не найперше місце в житті людини.  І от наш клас відвідав місце, де знаходиться величезна (!!!) кількість старовинних книжок. Те, що я побачила, мене вразило: дивовижні палітурки, надзвичайно прекрасна каліграфія, цей аромат, який передає всю цінність і багатство такого надбання. Беззаперечно,  цей день подарував мені ще більший стимул читати й насолоджуватися кожною прочитаною сторінкою, цим надзвичайно важливим у наш час «живим» словом!» (Софія Вяткіна).

«Сьогодні ми поринули в надзвичайну атмосферу книжок, які несуть потужну силу та ідеологію. Експозиція музею дійсно вражає, а історія захоплює! Побачивши культурні цінності, ми відчули дух часу та історії, безмежності людської творчості й мистецтва. Кожна книга особлива!!!» (Дарина Заєць).

«Сьогодні, на мою думку, мій клас мав чи не найкраще завершення навчального дня, адже нам випала чудова можливість відвідати Музей рідкісної книги. І, чесно кажучи, цей візит перевершив усі мої очікування. Захоплива історія музею, дорогоцінні експонати, рідкісні видання справили на мене неймовірне враження. Я вкотре змогла відчути ту неповторну атмосферу, яка притаманна лише музею-сховищу історії та культури. Десятки, сотні, тисячі книг, кожна зі своєю історією та душею... Вони «занурили» нас у різні епохи та періоди історії не лише нашого рідного краю, але й усього світу. Після відвідування музею  я вкотре переконалась у цінності друкованого слова й важливості читання! Дякую!» (Юля Карпенко).

«Неймовірні враження після відвідування  Музею рідкісної книги! Тут ми відчули дух історії, який надихає. Відразу вразила атмосфера: запах старого паперу, величезні фоліанти в шкіряних та пергаментних обкладинках… Дуже вдячні за екскурсію, за пам’ять, яку так дбайливо зберігає Олександр Сергійович. У цьому музеї є «родзинка», яка виокремлює його з-поміж інших і залишає найкращі враження. Хочеться повертатися сюди знову і знову!» (Каріна Шуст).

Ось лише частина наших емоцій… Вони переповнюють нас сьогодні, надихатимуть завтра…

Дякую, рідний Ніжине!

Л. І. Коткова,

учитель української мови

Прочитано 459 разів
Web Analytics
monarchy-univalent