Вівторок, 27 листопада 2018 20:56

Акція «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Основними завданнями акції є привернення уваги громадськості до подолання проявів насильства у всіх його формах, профілактики ВІЛ-інфекції та упередженого ставлення до людей із таким діагнозом, протидії торгівлі людьми,  жорстокого поводження з дітьми, формування толерантного ставлення до людей із особливими потребами, попередження та недопущення порушення прав людини.

У ліцеї дана акція розпочалася 26 листопада із зустрічі учнів 1 курсу історичного класу з працівниками Ніжинської центральної бібліотеки Булах Валентиною Петрівною, Ріпою Світланою Орестівною та представником міського центру надання безоплатної правової допомоги Івановою Оленою Михайлівною. Бібліотекарі поінформували ліцеїстів про явище насильства, його види, про те, хто може здійснювати насильство і як захистити себе. Щодня працівники бібліотеки мають справу з невичерпним джерелом знань – книгами. Тож і сьогодні вони презентували тематичні повчальні книжки: «Я НеБоюсь сказати» (автор Н.Мельниченко), (Наташі: сучасна світова секс-торгівля» (автор В.Маларек) та показали пізнавальне відео.

Насильство є грубим порушенням прав людини. Тому спілкування з учнями продовжила Олена Михайлівна, яка розповіла, куди і з якими проблемами можна звернутися в нашому місті для надання безоплатної правової допомоги. Також було організовано цікавий діалог щодо міфів про насильство.

У кінці зустрічі ліцеїсти отримали змістовні матеріали: буклети «Як протидіяти домашньому насильству?» та «Безоплатна правова допомога в Україні». А ми бажаємо всім мирного неба та гармонійних взаємовідносин!

Психолог ліцею

Солдатенко Світлана Володимирівна