Четвер, 29 жовтня 2015 12:46

Ніжинці відомі й невідомі: особистісний фактор в регіональній історії

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Наше сьогодення вимагає від нас швидкого темпу життя. Ми занурені у вир повсякденних проблем і часто забуваємо, що, крім піклування про матеріальне, необхідно замислюватись і про духовне. В усі періоди вітчизняної історії жили люди, які були лідерами, провідниками у різних галузях багатогранної дійсності. Завдяки своєму таланту, наполегливій праці, героїзму та самопожертві видатні особистості рухали людство в напрямку прогресу, рятували життя іншим, дарували світу шедеври мистецтва. Приємно усвідомлювати, що такі люди народились у Ніжині або були тісно пов’язані з історією нашого міста.

Саме таким самородкам була присвячена міськрайонна краєзнавча науково-практична конференція «Ніжинці відомі й невідомі: особистісний фактор в регіональній історії», яка відбулась 28 жовтня  у Ніжинській гімназії № 16. Учасниками конференції були учні шкіл, викладачі Ніжинського державного університету імені М. Гоголя, науковці, учителі з міста та району. Учасниками конференції були і наші ліцеїсти: Аліна Тараканова, другокурсниця, учениця лінгвістичного класу (виступ на тему «Юрій Лисянський – відомий мореплавець з Ніжина», науковий керівник – Мельниченко Вікторія Володимирівна), та заочно свою роботу «Відомі євреї Ніжина – жертви Голокосту» представила Ксенія Муквич, науковий керівник – Желіба Олександр Володимирович.  Юні та досвідчені дослідники відомих персоналій змогли цікаво та змістовно розкрити долі, роль в історії не лише міста, але і країни в цілому, вклад  наших земляків у скарбницю досягнень людства. Палітра яскравих особистостей виявилася різнобарвною: говорили про письменника, педагога П. С. Морачевського, відомого мореплавця-першовідкривача Юрія Лисянського, майстра сцени Марка Бернеса, рід Безбородьків та багатьох інших. Зворушливими виявились доповіді про вітчизняних героїв Другої світової війни: Івана Понтяра – командира Першої окремої лижної бригади, «праведника народів світу» Устинію Іванівну Петренко, солдата Петра Галактіонова. 

Сподіваємося, що такі конференції стануть доброю традицією і ми почуємо ще багато відомих і невідомих імен наших видатних земляків. 

Мельниченко В.В., учитель історії

Прочитано 850 разів
Web Analytics
monarchy-univalent