Субота, 24 лютого 2018 22:25

Математичний профіль — перспективне майбутнє

Оцініть матеріал!
(3 голосів)

24 лютого наш ліцей гостинно відчинив свої двері  тим, хто мріє стати успішною людиною. Кожен дев’ятикласник міста отримав змогу поринути в атмосферу одного з найпопулярніших класів нашого ліцею – математичного. 

Тетяна Анатоліївна Овчинникова розпочала знайомство з гостями незвичною  фізкультхвилинкою  для ... мозку. 

На початку 1980-х років мережа ресторанів швидкого харчування A&W запропонувала своїм клієнтам гамбургер. На відміну від схожого сандвіча вагою в 1/4 фунта із McDonald's гамбургер A&W важив  1/3 фунта, коштував трохи дешевше і, за відгуками покупців, був смачнішим. Усе ж об’єми продажу сандвічів із McDonald's були значно більшими. Чому?

Разом із гостями ми прийшли до того ж висновку, що й дослідники A&W:   більшості клієнтів пропозиція здавалася невигідною, оскільки число 3 менше за  число 4, а тому вони вважали, що гамбургер вагою в  1/3 фунта легший за сандвіч вагою в 1/4 фунта. 

Як бачимо, прості речі й легкі задачі оточують нас щодня. Але саме з них починається аналітика, логістика, архітектура, економіка, програмування, інженерія та власний бізнес. Тисячі людей тяжко працюють на безперспективних роботах, очікуючи на той день, коли вини досягнуть своєї цілі. Щоб не потрапити в їх число, учням І курсу математичного класу та майбутнім ліцеїстам було запропоновано переглянути презентацію “Математика в сузір'ї професій”, яку створено за результатами аналізу пропозицій на Work.ua (найбільшого сайту пошуку роботи). Сподіваюся, що 10 топових пропозицій за рівнем заробітної плати в Україні та за її межами переконали учнів, що обираючи математичний профіль вони  роблять перший крок у перспективне майбутнє.

Під час гри “Дві правди й одна брехня” ми мали можливість не тільки розтопити лід мовчання, а й ближче познайомитись один із одним. Спілкування в “реалі” значно приємніше, ніж  з аватарами в месенджерах. З’ясувалось, що до нас прийшли дівчата, які грають у футбол, і хлопці, які не грають в комп'ютерні ігри. 

Хвилинку релаксації подарував нам Колесник Сергій, який презентував відеоролик “Ліцейське життя математичного класу”. А режисерський задум Йовенка Назарія допоміг зняти остаточну напругу в аудиторії, адже урок математики через призму гумору героїв “Єралашу” став справжньою терапією  для душі. Також учні І курсу математичного класу навчили дев’ятикласників давати оголошення в соцмережах (про обмін розв’язаних задач домашньої роботи),  підготували інструкцію (як списати контрольну роботу за 2 хвилини!),  провели експрес-діагностику на визначення рівня схильності до лінтяйства й  запропонували рецепт коктейлю “Англо-математична симфонія”. Вразив наших гостей і кліп, підготовлений за участі переможців дитячої військово-патріотичної гри “Джура”. 

Ще під час карантину учні І курсу математичного класу писали листи дев'ятикласникам, у яких зазначали, що людські можливості є обмеженими, що успішним стає тільки той,  хто вміє раціонально використати не тільки власні сили, але і власний час.  Цей колективний твір і завершив нашу зустріч. 

Учитель математики Тетяна Овчинникова

 

Прочитано 507 разів
Web Analytics
monarchy-univalent