Вівторок, 06 лютого 2018 08:24

«Струни, пісня, душа, ніжність затремтіли, задзвеніли…»

Чуттєвий світ людини в усі часи прагнув бути почутим…і почутим  красиво. Саме музика здатна передати якнайтонше стан людської душі, її настрій, характер.

Серед наших ліцеїстів багато талановитих, обдарованих у різних сферах учнів. Однією з них є Анна Лаврінець, учениця 1 курсу історичного класу. Нещодавно ця смілива дівчина зважилася на сольний концерт у Музичній школі. Як було зазначено в запрошенні, «на музично ліричний вечір». Цього дня в неї був День народження. Привітати Аню, послухати чарівну гру на бандурі та фортепіано прийшли друзі, однокласники, вчителі, рідні для неї люди.

Анна Лаврінець  минулого року закінчила музичну школу із класу бандури та фортепіано, здобувала перемоги на обласних конкурсах як бандуристка, а 2017 зайняла перше місце у Всеукраїнському конкурсі як піаністка. Але в Анни не лише виконавський талант. Неодноразові перемоги на музично-теоретичних олімпіадах говорять про її знання музичної теорії.

Дивує, викликає захоплення працьовитість дівчини, адже неймовірно складно поєднувати успішне навчання із заняттями музики. Але вона живе цим. Особливо зачаровує її гра на бандурі. Бандура – нащадок української кобзи, наш національний інструмент. За словами директора музичної школи, досить важкий для роботи інструмент, тим більше для тендітної дівчини. Але, як можна жити без музики? Ось її маленькі пальчики торкаються струн, і постають перед очима образи мудрих, безстрашних, високих духом кобзарів, які несли людям слово правди, закликали до єднання, оспівували подвиги мужніх героїв. А ось ми вже слухаємо колядки та щедрівки та уявляємо засніжене казкове свято, потрапляємо в атмосферу гоголівських творів. Або переносимося в теплий літній вечір чи до весняного квітучого саду.

Звуки струн бандури, пробуджених Анною, торкнулися струн  душі кожної людини, присутньої на концерті. Побажаємо цій чудовій дівчині подальших творчих злетів! Пишаємося нею  і захоплюємося її майстерністю.

Класний керівник 1 курсу історичного класу Вікторія Мельниченко