Четвер, 14 грудня 2017 20:45

Чи можна зацікавити учнів фізикою?

Оцініть матеріал!
(6 голосів)

День 14 грудня для учнів І курсу математичного класу розпочався показовою парою з фізики, на яку були запрошені вчителі міста. Звичайно, ця наука є складною, але водночас надзвичайно цікавою. Саме таке враження склалося в усіх присутніх від спілкування з Віктором Миколайовичем Закалюжним – учителем, який знає все про фізичні явища, про космонавтику, ракетобудівельників… Ми пересвідчилися в цьому, оскільки на занятті вивчався реактивний рух.

Учні, звичайно, теж старалися: виводили формули, розв’язували задачі, відповідали на запитання вчителя. А Віктор Миколайович тактовно й толерантно «вчив учитися». Особливо цікаво педагог зумів подати новий матеріал: тут була й науковість, і доступність викладу. 

Здивування й водночас захоплення викликав патріотизм учителя. На перший погляд, як фізику можна пов’язати з історією України? А Віктор Миколайович зміг: у кожному прикладі, наведеному вчителем, звучала гордість за рідну землю. Згадувалися яскраві досягнення наших учених-винахідників: Миколи Кибальчича (народився на Чернігівщині), Юрія Кондратюка (народився в Полтаві), Сергія Корольова (декілька років проживав у Ніжині)… А як захоплено всі слухали про українську ракету космічного призначення «Дніпро». Ось лише деякі факти про неї: 

- ракета має стартову масу 211 т, довжину 34 м, діаметр 3 м;

- здатна вивести на орбіту висотою 300–900 км космічний апарат або групу супутників різного призначення стартовою масою до 3,7 т;

- один запуск «Дніпра» коштує близько 18 млн євро.

Віктор Миколайович зумів зацікавити учнів фізикою не лише цікавими фактами, а й тим, що постійно ставив проблемні, пошукові запитання. Учні формулювали свої гіпотези,  учитель доповнював думки ліцеїстів.

Звичайно, такі уроки фізики змушують полюбити такий складний предмет. Із цим погоджуються всі учні нашого математичного класу.

Заступник директора 

з навчально-виховної роботи 

Л.І.Коткова

 

Прочитано 505 разів
Web Analytics
monarchy-univalent