Четвер, 16 листопада 2017 14:33

Толерантність – шлях до добра й миру

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

16 листопада  в усьому світі відзначається  Міжнародний день толерантності – свято, яке запровадили в 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості, у якій ідеться про рівність усіх людей незалежно від їхнього віросповідання, етносу або кольору шкіри, адже розуміння, дружелюбне ставлення, безоціночне прийняття – це те, чого так часто не вистачає нам у повсякденному житті.

Протягом тижня в ліцеї проводилися виховні заходи, до яких долучилася й психологічна служба закладу. Під час годин спілкування, окрім цікавої пізнавальної інформації (презентацій, відео), яку запропонували учням класні керівники І курсу історичного класу Мельниченко Вікторія Володимирівна та І курсу природничого класу Мазур Наталія Павлівна, ліцеїсти виконували ще й різні психологічні вправи з формування та розвитку толерантності. 

Так, психолог ліцею Солдатенко Світлана Володимирівна провела вправу «Сніжинки», під час якої учні дотримувались однакових інструкцій, але отримали різні результати як доказ індивідуальної неповторності кожної людини. За допомогою вправи «Відображення у воді» ліцеїсти могли  переконатися в тому, що їхні вчинки мають позитивний чи негативний вплив  не тільки на інших людей, а й на них самих. 

Вправа «Подорож потягом», де учні із запропонованого списку людей обирали тих, із ким би  вони точно не хотіли подорожувати через сформовані по відношенню до них негативні стереотипи, яскраво продемонструвала всім, як на нашу толерантність впливають усталені думки. Ліцеїсти спробували зруйнувати стереотипи, акцентуючи увагу на позитивних сторонах обговорюваних особистостей. Під час психологічної вправи «Вплив слова на людину» учні  могли спостерігати, як на душу людини в образі склянки з прозорою водою діють грубі слова у вигляді солі, пекучі, образливі вислови  у вигляді перцю, як повільно вони осідають і легко відновлюються  будь-яким порухом – згадкою про них. 

Своєрідним закликом толерантного ставлення до тих, хто зустрічається на нашому життєвому шляху,  стала відеопритча «Усе залишає свій слід» (https://www.youtube.com/watch?v=6V9vp6JSGAo).

«Творіть добро!» - ось гасло толерантності, ось гідний учинок кожної людини, кожного громадянина. 

Солдатенко Світлана Володимирівна, психолог ліцею

 

Прочитано 511 разів
Web Analytics
monarchy-univalent