Середа, 15 листопада 2017 23:34

Парад моделей на уроці математики (І курс математичного класу презентує...)

Я переконана, що всім, хто читає цей текст, цікаво, який же парад моделей міг відбутися в період навчального процесу, та ще й на уроці математики?!

Сперечатись ніхто не буде: кожного учня ліцею приваблює змістовне, різноманітне,  інтелектуальне життя не тільки в позаурочний час, але і на уроках. Традиційний урок — усталена форма роботи: зі своїми правилами, вимогами і очікуваними результатами. Але життя постійно змінюється та вимагає від нас нових підходів. Яких? Ми можемо й самі цього не знати...

Особливою формою наскрізного STEM-навчання є проектно-дослідна діяльність, яка сприяє формуванню соціальних компетенцій, дозволяє пройти технологічний алгоритм від зародження інноваційної ідеї до створення комерційного продукту – стартапу, а також навчитися презентувати його потенційним інвесторам.

З метою залучення учнів І курсу математичного класу до практичної діяльності ми вирішили розширити діапазон організаційних форм, методів навчання, способів навчальної взаємодії та надати пріоритет засвоєнню навчального матеріалу у процесі конкурсів, фестивалів, хакатонів, практикумів тощо. Можна вважати це розвагою для інтелектуалів, яка паралельно з підготовкою до ЗНО дозволить у короткий термін реалізувати певні ідеї та досягнути поставленої мети.

Досвід вивчення геометрії показує, що інтерес до предмету розвивається через створення та вивчення інформаційних і математичних моделей. Тому учням було запропоновано підготувати проекти, провести необхідні розрахунки, виготовити стереометричні моделі та представити їх своїм однокласникам. Таким планувався перший урок із курсу “Стереометрія”.

Завдання мінімум: роздрукувати розгортку куба та склеїти її. Але завдання мінімум — це не для учнів математичного класу! Вони влаштували справжній парад стереометричних моделей!

Захищаючи свій проект, кожен намагався переконати присутніх, що це справжній витвір мистецтва. А проведені учнями розрахунки підтвердили ще раз, що немає жодної людини в класі, яка помилилась із вибором профілю навчання. Я вірю в те, що саме вони в майбутньому будуть розвивати технології та виробництво.

Тетяна Овчинникова,

учитель математики ліцею