Четвер, 08 грудня 2016 17:25

Лекторій «Як захистити свої права неповнолітньому»

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

В рамках тижня правової освіти «До Конституції з повагою», учнями ліцею під керівництвом Пархоменко Ірини Іванівни (вчителя правознавства), був проведений лекторій «Як захистити свої права неповнолітньому».

 ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

«Як не стати жертвою злочину»

     Сучасне життя повне несподіванок, часом неприємних і часто небезпечних. Ще не рідкісні випадки, коли в темному під'їзді, на дальній зупинці транспорту, в тамбурі електрички або в тихому сквері відбуваються різного роду злочини: вбивства, згвалтування, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, грабежі, розбої, шахрайства і т.п. 

     На прилавках книжкових магазинів і домашніх книжкових полицях є багато різної літератури про те, як не стати жертвою злочину. Існує ціла наука, основне завдання якої дослідити, як і чому люди стають жертвами злочинів. 

Не всі, звичайно, залежить від нас, але якщо ми станемо дотримуватися деяких елементарних правил, а просто - будемо вести себе більш обережно, то ймовірність уберегти своє життя, здоров'я, гідність від злочинного посягання значно зростає. 

«Безпека на вулиці»

     Вивчіть можливі варіанти доріг до навчального закладу, до друзів тощо. Частіше міняйте звичні маршрути. Запам'ятовуйте місцезнаходження відділів поліції та опорних пунктів охорони порядку, що працюють у вечірній і нічний час, установ і підприємств. Ви повинні також знати місця молодіжних «тусовок», алеї та неосвітлені ділянки вулиць. Перед виходом з будинку сплануйте ваш майбутній маршрут. Подумки уявіть самий короткий і безпечний шлях до пункту слідування. Повідомте батькам особисто або залишіть записку про те, куди ви йдете і коли повернетеся.

Уникайте короткої дороги, що пролягає через двори, звалища, кладовища, пустирі, погано освітлені вулиці, а також ділянки, що порослі лісом або щільним чагарником. Кращі подовжити маршрут, але йти через людні місця. У темних і погано освітлених кварталах ходіть по середині вулиці. 

У разі, якщо на вулиці до вас під'їхала машина і водій став поводитися агресивно, кричить і тікайте в напрямку, протилежному руху автомобіля. Ніколи не користуйтеся послугами попутних машин з незнайомими водіями і не погоджуйтеся на пропозицію «підвезти». Якщо машина гальмує, а пасажири просять показати їм дорогу, говорите з ними, стоячи на безпечній відстані. Не підходьте до автомобіля на відстань витягнутої руки. 

Через погано освітлені тунелі ходите обережно. Краще не проходити через них поодинці, скористайтеся товариством інших людей, що йдуть у тому ж напрямку (вони будуть вас охороняти, самі того не підозрюючи). 

 

Прочитано 509 разів
Web Analytics
monarchy-univalent