П'ятниця, 14 лютого 2020 07:26

Історія Дня Святого Валентина

Оцініть матеріал!
(8 голосів)

Мабуть, День Святого Валентина – найромантичніше та найчуттєвіше свято.  Воно має не лише свої традиції, а й давню історію, яка бере початок від ІІІ століття нашої ери.

Покровителем цього дня вважається юнак, який проживав у Римській імперії за часів правління імператора Клавдія ІІ Готського. За однією з версій, Валентин був цілителем і лікував людей. Тогочасна влада таку медицину сприймала як відьомство, за що лікаря й кинули за грати.  У в’язниці до нього звернувся наглядач із проханням вилікувати його доньку. Валентин не зміг відмовити, та побачивши дівчину, одразу в неї  закохався. На жаль, щасливого майбутнього у пари не склалося.  Хлопця засудили до страти, яка, за легендою, відбулася 14 лютого. В останню ніч свого життя  Валентин  написав дівчині листа, у якому зізнався у своїх почуттях. Вважається, що саме з цим і пов’язана традиція дарувати коханим валентинки.

За іншою версією, Валентин був священником, який вінчав людей таємно, оскільки імператор був переконаний, що шлюб заважає солдатам захищати Батьківщину, тому заборонив одружуватися. Попри це чоловік продовжував вести церемонії, за що й був страчений. Подібно до попередньої версії, саме у в’язниці Валентин закохався в дочку охоронця й 14 лютого, напередодні страти, повідомив їй про свої почуття. 

А ось інша легенда свідчить, що День усіх закоханих виник як пам'ять про римського патриція Валентина, який таємно проводив обряди вінчання для своїх слуг, за що й поплатився життям. Як представник вищого класу, Валентин міг би уникнути кари, але його слуги такого привілею не мали. Щоб підбадьорити приречених одновірців, Валентин писав їм листи у вигляді червоних сердець, що означали християнську любов. Послання передавала сліпа дівчинка, але одного разу Валентин несподівано сам прийшов до темниці й умовив варту відпустити його слуг взамін на його життя. Перед виходом на арену смерті патрицій передав останній лист, освячений вірою й добротою, сліпій дівчинці, яка після цього прозріла й стала красунею. 

Достовірної інформації про те, кого саме з мучеників на ім'я Валентин було названо Святим, сказати точно неможливо.

Незважаючи на таємничість походження та сумну історію, мільйони людей відзначають це свято, даруючи один одному валентинки, кохання, ніжність і тепло. Цей день особливий для кожного, у чиєму серці живе любов.

Вікторія Бицька, кореспондентка центру «MediaStartap»

 

Прочитано 445 разів
Web Analytics
monarchy-univalent