Четвер, 27 жовтня 2016 13:22

Людина з великої літери

Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Що значить бути Людиною з великої літери? Я нарешті  змогла знайти відповідь завдяки зустрічі з  Григорієм Васильовичем  Самойленком –  видатним ніжинцем, діячем науки та техніки України.

Безперечно, не вистачить і двох  томів, щоб  описати всі напрацювання, зроблені ним, особливо багато в нього книг про Ніжин. «На 1000-річчя міста, я дізнався, що немає жодної праці про наше місто. Мені стало соромно. З того моменту я почав опрацьовувати тисячі архівів. Так і народжувались мої перші роботи». 

Сьогодні у творчому доробку Григорія Васильовича близько 600 наукових праць, у  тому  числі 58 монографій та навчальних посібників. До того ж, це людина з феноменальною  пам’яттю. Уявіть тільки: він знає точну кількість сторінок та ілюстрацій у кожній із його книг. Здавалось би, звичайні дрібнички, але на них і побудована вся майстерність і точність його творчості. Лише людина-енциклопедія може з  легкістю співставити сотні дат та персоналій, опрацювати 15 000 джерел заради однієї книги і своєю кропіткою працею створити шедевр.     

На мій погляд, було б недоречно перераховувати всі його звання, адже і так зрозуміло, наскільки величною є його постать. Григорій Васильович – перший і єдиний, хто створив таку кількість праць про наш рідний Ніжин. «Я пишу лише про те, про що ніхто ніколи ще не писав… Я не уявляю себе без праці». 

У вісімдесятирічному віці чоловік продовжує творити цінні надбання віків, викладати лекції в університеті та невтомно збагачуватися ще більшою кількістю знань.      

Сьогодні він змотивував мене до плідної  та кропіткої праці над собою, адже, спілкуючись з ним, мене переповнювали емоції. Я слухала кожне його слово, затамувавши подих, а після зустрічі почала переосмислювати деякі речі. Тільки колосальна та систематична робота може  досягти таких висот.

Ця зустріч відбулася за ініціативи учителя української мови Коткової Людмили Іванівни та нашої однокласниці Самойленко Анастасії (внучки нашого відомого гостя).

Учениця ІІ курсу  лінгвістичного класу 

Мушкудіані-Явон Влада

 

Прочитано 1467 разів
Web Analytics
monarchy-univalent