• Головна
 • Учню
 • Рейтинг перспективних професій та навчальних закладів України

Рейтинг перспективних професій та навчальних закладів України

 • 12 НАЙБІЛЬШ АКТУАЛЬНИХ ПРОФЕСІЙ В УКРАЇНІ В 2015 ТА 2016 РОКАХ

  Які спеціальності будуть потрібними за кілька років?

  Першими, звичайно, стоять програмісти- цим нікого не здивували. Весь список виглядає так: 

  1. Програмісти

  Це зрозуміло - програмами користуються всі, а написати їх можуть одиниці. Ось за цими одиницями і полюють кращі вітчизняні та зарубіжні компанії. 

  2. Технологи харчових виробництв

  У будь-яку кризу найвигіднішим бізнесом залишається їжа і все, що з нею пов'язано. Цю потребу ніяк не обійти: житель великого міста не зможе жити натуральним господарством, як би не хотів. Додайте сюди ще свята, та й просто - під час кризи і політичної нестабільності для багатьох єдиним джерелом гарного настрою стає смачна їжа.

  3. Інженери-будівельники

  Будуються у нас майже при будь-якій економічній погоді. І хороший інженер знадобиться завжди. А дороги! А мости! Інженери-будівельники в числі найбільш дефіцитних фахівців. 

  4. Перевізники 

  У транзитній країні, якою в силу географічних причин є Україна, хороші перевізники потрібні завжди. Транспорт буде розвиватися обов'язково!

  5. Архітектори

  Українським архітекторам пощастило більше ніж їхнім італійським колегам - шансів таки побудувати запроектоване у них набагато більше. 

  6. Дизайнери офісів та інтер'єрів

  Дихають в спину архітекторам їх найближчі колеги - дизайнери інтер'єрів. Шанс вижити в високій конкуренції буде тільки у тих, хто тримає руку на пульсі, знає і застосовує усі нові технології, а ще є архітектором.

  7. Менеджери готельного бізнесу

  Чемпіонат Євро-2012 всім показав, що готелів у нас мало, готельний бізнес розвинений слабко, середній і бюджетний сегменти відсутні взагалі. Це перспективний напрямок, враховуючи, що в Україну вже зайшли і ще будуть заходити міжнародні мережеві компанії. 

  8. Бухгалтери, аудитори

  Потрібні завжди. Тут і питань немає. Робота нервова, відповідальна, потрібна. Хоча щоб стати справжнім професіоналом, доведеться заплатити якомусь асу за практику і вже потім вирушати на пошуки роботи. 

  9. Менеджери з персоналу, рекрутери

  Ось де зараз потрібні хороші психологи! Знайти хорошого фахівця, умовити його співпрацювати, мотивувати на роботу ... Так, до речі, є не тільки менеджери за наймом, але і менеджери по звільненню (негласно). Щоб керівники змогли залишитися в білих рукавичках, озвучує неприємну звістку спеціальна людина. У будь-якому випадку ринок рекрутингу буде тільки розвиватися, про що свідчить популярність різних курсів про психології управління . 

  10. Інженери-енергетики

  Держава не поспішає вкладати в цю галузь, зарплати там невисокі. Однак є приватний сектор, альтернативні енергоносії! І тут актуальність  подібних фахівців буде тільки підвищуватися. 

  11. Юристи

  Юристів зараз дуже багато, але хороших, як і раніше, мало. До речі, ця професія знову стане елітарною: держава з кожним роком все більше урізує бюджетні місця у вишах за цією спеціальністю.

  12. Маркетологи

  "Якщо у вашій компанії є відділ маркетингу, то ніякого маркетингу у вас немає", - сенс цього жарту в тому, що кожен співробітник працює на імідж компанії на своєму місці.

 • «Топ 20 Україна» — рейтинг ВНЗ України

  Список був складений після перевірки даних співробітниками кафедри ЮНЕСКО «Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз та інформатика» при Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут».

  Зовнішню експертизу проекту «Топ 20 Україна» здійснюють спеціалісти наглядової ради міжнародної експертної групи з визначення рейтингів університетів (IREG Observatory).

  У методиці, запропонованій кафедрою ЮНЕСКО, діяльність вузу визначається з допомогою інтегрованого індексу рейтингової оцінки — Із. Цей індекс включає три комплексні складові: Із = Інп + Ін + Імв, де: Інп — індекси якості науково-педагогічного потенціалу, Ін — індекс якості навчання, Імв — індекс міжнародного визнання.

  Усього для формування зазначених індексів використовують 20 індикаторів прямого вимірювання і дві експертні оцінки. Дані про ці індикатори вибирають із кількох незалежних джерел (дані вузів, дані МОН України, дані Комітету з питань державних премій України і премій ім. Т.Шевченка, дані міжнародних асоціацій університетів, дані інших відомств).

  У 2010 до комплексного оцінювання діяльності вишів було включено два додаткові параметри: експертне оцінювання якості науково-педагогічного потенціалу і якості навчання — 15%; показник інформаційних ресурсів (якість та функціональна повнота веб-сайтів університетів) — 5%. Запровадження нових показників привело до зміни інтегрального індексу і, відповідно, для ряду навчальних закладів — до істотної зміни.

  Наводимо двадцятку кращих вишів України:

  1. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»
  2. Київський національний університет імені Тараса Шевченка
  3. Національний фармацевтичний університет
  4. Вінницький національний технічний університет
  5. Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
  6. Національний університет «Києво-Могилянська академія»
  7. Національний медичний університет імені Олександра Богомольця
  8. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
  9. Національний гірничий університет України
  10. Національний університет біоресурсів і природокористування України
  11. Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара
  12. Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана
  13. Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого»
  14. Львівський національний університет імені Івана Франка
  15. Національний авіаційний університет
  16. Донецький національний університет
  17. Харківський національний університет радіоелектроніки
  18. Донецький національний технічний університет
  19. Національна металургійна академія України
  20. Національний університет «Львівська політехніка»

  Звичайно, багато гарних вишів не потрапили на перші 20 сходинок, проте ні в якому разі не можна сказати, що вони гірші, ніж вище перелічені.

Web Analytics
monarchy-univalent