П'ятниця, 05 лютого 2021 08:47

Природа знає краще

(1 Голосувати)

Біологія продовжує дивувати ліцеїстів не лише на заняттях, але й позаурочний час.  2 лютого відбувся позакласний захід «Біоніка і сучасність»,  який підготували учні першого курсу природничого класу. Вони дивували свої гостей – учнів 9 класів міста Ніжина, презентаціями та захоплюючим доповідями. Кожна доповідь ліцеїста – це відповідь  на одне з важливих питань: «Чи знаєте ви справжнє походження методу протезування в медицині?», «На основі чого були побудовані найміцніші споруди у світі?», «З чого запозичені модні тенденції в одязі та інтер’єрі?» Як з’ясувалося, геніальні винаходи, великі відкриття і прориви в науці були зроблені завдяки спостереженню за природою. Адже її творіння відрізняється максимальністю, бездоганною точністю.  Природі відомо все. Вона мудра, раціональна та винахідлива. У процесі соціального розвитку людина у своїй діяльності нерідко зверталася до живої природи. Великий зодчий епохи Відродження Ф. Бруннелескі в якості основи для конструювання куполу Флорентійського собору використав особливості форми шкаралупи пташиного яйця, а Леонардо да Вінчі, створюючи літальні апарати, будівельні та воєнні машини, ткацькі верстати, “копіював” форми живої природи. Фотографічний апарат являю собою технічний аналог ока, в якому об’єктив заміняє кришталик, діафрагма – оболонку радужки, а світлочутлива плівка – сітківку.

Позакласний захід пройшов весело та з користю. Були зроблені цікаві та незвичайні відкриття. Вразила надзвичайно дружня та тепла атмосфера.  Учні 9 класів познайомилися зі старшими друзями-біологами 1-ого курсу природничого класу. Дев’ятикласники ставили хвилюючі їх питання до  ліцеїстів і ті  з радістю на них відповіли. Молодці. Так тримати. Позакласний захід  закінчився на добрій, веселій, солодкій ноті.

Кресан Софія, учениця І курсу природничого класу

Алексієнко Аліна, учениця І курсу природничого класу