П'ятниця, 29 січня 2021 21:55

«Їх подвиг не можна оцінити, не можна забути»

Ще юнаки, ще майже діти,

А навкруги і смерть, і кров.

На порох стерти, перебити!

- Іде на Київ Муравйов.

Полків його не зупинити,

Та рано тішитесь кати:

Коли стають до зброї діти,

Народ цей – не перемогти.

М. Луків

Ці рядки є яскравим відображенням подій, які відбулися 29 січня поблизу станції Крути. Про хлопців, які загинули, можна говорити багато, але їх подвиг не можна оцінити. Ще зовсім юні, сповнені мрій, надій, сподівань, планів на майбутнє, вони у свої 16, не задумуючись про наслідки, пішли захищати свою державу.

На основі реальних подій 2019 року на екрани вийшов фільм «Крути 2018». Сюжет та герої кінострічки не залишили байдужими ліцеїстів:

«Я не змогла подивитися цей фільм без сліз… Він важкий для сприймання, але переглянути його має кожен, бо це історія нашої держави. Дивлячись на хлопців, я захоплювалася їх героїзмом. Це студенти, у яких усе тільки починалося, вони мали рідних, близьких, коханих; будували плани на майбутнє…. Але в одну мить втратили найдорожче – життя. Знаючи про це, вони не зрадили Батьківщині, до останнього подиху залишились вірними Україні й померли зі словами Гімну на вустах. Це справжні Герої, яких ми будемо пам’ятати вічно!»

(Козаченко Альона, учениця І курсу історичного класу)

«Фільм має подивитися кожен підліток. Говорячи про те, що ми патріоти, ніхто з нас у 15 років не готовий віддати життя заради держави. Приклад цих хлопців є, справді, втіленням того, що закладено в слові «патріот».

(Боровик Артур, учень І курсу історичного класу)

«Фільм передає всі чесноти тих людей, які пожертвували собою заради інших. Особливо вразив фінал, коли хлопчина, який загинув 1918 року, постав перед нами в картині сьогодення. На мою думку, так хотіли показати глядачам, що такі герої є і в сучасному світі. Підтвердженням цього є наші захисники на Сході України. Не випадково ж і цей хлопчина, вдягнений у військову форму, у кінці фільму прямує на фронт. Це є певною алюзією на продовження місії полеглих студентів».

(Мархай Антон, учень І курсу математичного А класу)

«Мене дуже зворушив фільм «Крути 1918», особливо емоціями героїв. Актори добре передали настрій тогочасної молоді. Також у фільмі чудовий музичний супровід, динамічні події, які прекрасно передають ідею єдності, самостійності, незалежності. Вважаю, що кожен українець має його переглянути».

(Дерека Аня, учениця І курсу математичного А класу)

Бій під Крутами 1918 року мають знати, пам’ятати та усвідомлювати важливість усі українці!!!

М. С. Бурльова, О. В. Лепьошкіна, учні І курсу історичного та математичного А класу.