П'ятниця, 29 січня 2021 21:46

Пам’яті героїв Крут

29 січня – ще одна знакова і, на жаль, трагічна дата в історії України. У цей день 1918 року поблизу станції Крути відбувся бій, у якому за незалежність держави свої життя віддали зовсім юні патріоти. Завдяки героїзму та сміливості молодих юнаків було зупинено більшовицький наступ на Київ та укладено Брестський мир між Українською Народною Республікою й державами Четверного Союзу; УНР була визнана самостійною державою.

Унаслідок запеклого бою 27 студентів потрапили в полон. Незважаючи на жорстокі тортури, хлопці не зрадили своєї країни, за що були розстріляні. Наймолодшим полеглим було по 16 років.

Більшовики не дозволили місцевим селянам поховати тіла загиблих. Лише після визволення Києва, за розпорядженням українського уряду, 19 березня 1918 року відбувся урочистий похорон на Аскольдовій могилі полеглих у бою під Крутами.

Щорічно 29 січня Україна вшановує пам’ять загиблих Героїв у бою під Крутами. Цій визначній даті були присвячені години спілкування, проведені з ліцеїстами: урок-реквієм «Пам’яті героїв Крут» (І лінгвістичний), «Чому загинули студенти під Крутами?» (ІІ сторичний), «На Аскольдовій могилі поховали їх» (І математичний А), «Герої Крут – гордість України» (ІІ природничий); урок-бесіда за змістом фільму «Крути» (І історичний), «Квіти у полі там, де Крути» (ІІ математичний), «Громадянин і патріот України: вчора й сьогодні» (І природничий); урок пам’яті «Героям Крут присвячено» (ІІ лінгвістичний); літературно-історичні читання «Крути – наша слава, наша – історія!» (І математичний Б).

Учні змогли висловити свої думки щодо того, чи можна було уникнути трагедії; захоплено говорили про подвиг однолітків та проводили паралелі з сьогоденням; переглянули відеролики та фільм «Крути», а також хвилиною мовчання вшанували пам’ять молодих патріотів. Героїзм хлопців, які в останні хвилини життя співали Гімн України й до останнього залишилися вірними їй, ніколи не буде забутий, а назавжди залишиться прикладом патріотизму Батьківщині.

Бурльова Марина Сергіївна, класний керівник учнів І курсу історичного класу