П'ятниця, 22 січня 2021 20:28

«Знаємо та реалізуємо свої права і обов'язки»

(1 Голосувати)

Право і справедливість полягають в тому,

щоб кожний мав і робив своє так,

аби ніхто не мав чужого і не позбавлявся свого.

Конфуцій

У посібнику з освіти в області прав людини за участю молоді «Компас» викладені дуже цікаві думки, а саме: «Права людини, як броня – вони захищають нас; вони, як правила – говорять нам, як себе поводити; вони, як арбітри – ми можемо до них звертатися. Права подібні до природи, тому що їх можна зневажити; подібні до духу, тому що їх неможливо зруйнувати. Подібно до часу права  однаково  ставляться  до  всіх нас: багатих і бідних, старих і молодих, високих і низьких. Вони пропонують нам повагу й вимагають від нас ставитися з повагою до інших. Права схожі на доброту, правду і справедливість: ми можемо розходитися в думках стосовно їхнього визначення, але ми однаково впізнаємо їх, коли бачимо, що їх порушують».

Саме над такими актуальними істинами розмірковували учні та психолог Світлана Солдатенко протягом Тижня правового виховання в ліцеї. У ході спілкування ліцеїсти брали участь у бліц-опитуванні, результати якого підвели учнів до ознайомлення із законодавчою базою з забезпечення прав дитини. Відгадуючи прислів’я, зашифровані в картинках, розв’язуючи ребуси, ліцеїсти пригадали свої права. Повчальною для всіх стала історія про англійця Хулігена, якому суддя виніс такий вирок: «Ваша свобода махати кулаками закінчується там, де починається кінчик носа людини, яка стоїть поряд». Таким чином учні засвоїли правила асертивної поведінки. Ліцеїсти отримали інформацію про організації міста Ніжина, куди вони можуть звернутися за правовою допомогою. Також учні актуалізували свої знання про юридичну відповідальність неповнолітніх. Не забули пригадати й про обов’язки, які нерозривно пов’язані з правами.

У підсумку було зроблено висновок про важливість правової компетентності сучасної людини, а також необхідність дотримання взаємної поваги до прав та обов’язків кожного з нас.

Психолог ліцею Світлана Солдатенко