Понеділок, 07 грудня 2020 18:50

Що таке булінг?

У рамках акції «16 днів проти насильства» в 1 математичному А класі була проведена година спілкування онлайн, присвячена профілактиці булінгу в учнівському середовищі.

Головна мета години спілкування полягала в тому, щоб знайомити учнів із поняттям, формами та структурою булінгу; розвивати вміння шукати шляхи вирішення складних ситуацій; формувати навички відповідальної та безпечної поведінки.

У наш час проблема насильства серед учнівської молоді надзвичайно актуальна. Булінг – це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного й психічного) з боку дитини або групи дітей до іншої дитини або дітей.

Учні розглядали запропоновані ситуації та аналізували їх: визначали, чи дійсно це булінг; з’ясовували, хто із учасників кривдник, жертва та спостерігач. Важливою складовою такого заняття став етап спільного пошуку вирішення ситуацій, щоб допомогти постраждалій дитині. Такий вид роботи допоміг ліцеїстам зрозуміти, як уберегти себе, щоб не зіграти одну з ролей булінгу. Також учні ознайомилися із Положенням про запобігання булінгу в Ніжинському ліцеї Ніжинської міської ради при НДУ ім. М. Гоголя та визначили механізм дій у разі виникнення булінгу.

Лепьошкіна О.В.,

класний керівник І курсу математичного А класу