Понеділок, 07 грудня 2020 18:26

Диспут: домашнє насилля - сімейна проблема чи державна?

(1 Голосувати)

У рамках акції «16 днів проти насильства» на годині спілкування учні ІІ курсу історичного класу говорили про різні види насилля в сім'ї. Зокрема дискутували про те, хто винен, що відбуваються насилля над малолітніми дітьми, їх матерями.

Учні переконані, що це більшою мірою державна проблема. Досить часто насилля здійснюють психічно хворі люди. А їх має утримувати держава й ізолювати від здорових людей.

За даними міжнародних досліджень кількість дітей, які щодня потерпають від насильства в сім’ї, перевищує 10 мільйонів. Щоденно в Україні фіксують близько 348 випадків насильства в сім’ї, а близько 60% жінок страждають від домашнього насильства на постійній основі.

Фактично кожна третя жінка в Україні потерпає від домашнього насильства. Жінки та діти найчастіше стають жертвами насильства з боку тих, кого вони знають. Тому серед жертв домашнього насильства частка жінок непропорційно велика.

На жаль, в нашому суспільстві переважає думка, що проблеми жорстокого поводження із членами сім'ї є внутрішньою проблемою цієї сім'ї і не потребує втручання суспільства, а тим більше держави. Але саме право на захист від насильства над особою, особливо в сім'ї, є одним із найголовніших прав громадян та дітей зокрема.

Класний керівник 2 курсу історичного класу

В.М. Бережняк